Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 03.05.2018 21:19:18

Helios ostal brez polfinala DP

Košarkarji Helios Suns so v 14., zadnjem krogu lige Nova KBM za prvaka izgubili proti Iliriji z 71:74 (23:22, 46:31, 58:51).

Helios Suns - Ilirija 71:74 (23:22, 46:31, 58:51)
* Športna dvorana Domžale, gledalcev 400, sodniki: Grbić, Savić (oba Ljubljana) in Rener (Koper).
* Helios Suns: Močnik 11, Pelko 11 (2:2), Mahkovic 12 (3:5), Besedič 12, Brodnik 9 (1:1), Bratec 6, Šaškov 6, Đumić 4 (2:2).
* Ilirija: Vončina 19 (6:6), Šiško 17 (2:2), Ružič 7 (2:2), Čučović 14 (0:2), Germ 8, Cvetković 3, Nikolić 6.
* Prosti meti: Helios Suns 8:10, Ilirija 10:12.
* Met za tri točke: Helios Suns 11:34 (Močnik 3, Besedič 2, Brodnik 2, Bratec 2, Pelko, Mahkovic), Ilirija 10:31 (Vončina 3, Nikolić 2, Germ 2, Šiško, Ružič, Cvetković).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Ilirija 17.
* Pet osebnih: /.

Helios je proti Iliriji, za katero tekma ni bila pomembna, saj ni imela možnosti za polfinale, lovil zmago za preboj med štiri. Te mu kljub temu, da je imel že zajetno prednost, ni uspelo doseči, tako da se je poslovil od polfinala. V njem bodo igrali Petrol Olimpija, Krka, Sixt Primorska in Rogaška.

Domžalčani so že v prvi četrtini prišli do osmih točk prednosti, toda gosti iz Ljubljane so jim do konca prvih desetih minut nudili dober odpor. V drugi četrtini se je vse spremenilo. Helios je hitro prišel do zajetne razlike, drugi del igre dobil s 23:9 in tako drugi polčas začel s 15 točkami naskoka.

Toda na začetku tretje četrtine so gosti uprizorili serijo točk, naredili delni izid 11:0 in se približali na vsega štiri točke, malce pozneje celo samo na tri (50:47). V nadaljevanju so domači ilirijane držali na petih, šestih točkah zaostanka, zadnjo četrtino pa so začeli s sedmimi točkami prednosti.

Toda gosti tudi v zadnji četrtini niso popustili, v 37. minuti so prišli do vodstva s 65:63, 33 sekund pred koncem pa je Haris Čučović povedel Ilirijo v vodstvo s 70:66. Blaž Mahkovic je 29 sekund pred koncem s prostima metoma domače približal na 68:70, zatem je Čučović spet zadel za 72:68, Jure Besedič je Domžalčane nato s trojko približal na točko, šest sekund pred koncem pa je Žan Mark Šiško s prostima metoma poskrbel za vodstvo Ilirije s 74:71, kar je bil tudi končni izid.

Pri domačih sta bila s po 12 točkami najboljša Mahkovic in Besedič, ta je dodal še devet skokov, pri gostih pa je 19 točk dosegel Luka Vončina, Šiško pa je 17 točkam dodal 11 skokov in devet podaj.

Značke: košarka, dp