Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 28.04.2018 22:38:45

Celjanke redni del končale brez poraza

V soboto je bil na sporedu derbi med Cinkarno Celje in Triglavom, s katerim se je zaključil redni del sezone v 1. SKL.

V Celju so se osemindvajsete zmage v tej sezoni veselile domačinke. Polfinalna para sta Cinkarna Celje - Maribor in Triglav - Akson Ilirija. Prvi tekmi sta na sporedu 3. maja, drugi tri dni kasneje, morebitni tretji pa 8. maja.

Cinkarna Celje je redni del državnega prvenstva končala z 28 zmagami oziroma 56 točkami ter s tem zanesljivo osvojila prvo mesto. V polfinalu se bodo Celjanke pomerile z Mariborom. Triglav je bil petič v tej sezoni 1. SKL neuspešen, v polfinale se bodo Kranjčanke podale kot drugouvrščena ekipa, nasprotnik Triglava v polfinalu pa bo Akson Ilirija.

Četrti derbi v tej sezoni državnega prvenstva se je še četrtič končal v korist Celja, zadnji medsebojni obračun so aktualne državne prvakinje dobile z daleč najvišjo razliko v tej sezoni. Triglavanke so tekmo slabo odprle predvsem v napadu, prvi koš so dosegle šele po slabih štirih minutah tekme, uspelo se jim je približati še na dve točki zaostanka (6:4), nato pa je sledila nadvlada Celjank, ki so že ob koncu prvega polčasa vodile z 38:21.

Tudi v drugem polčasu Triglav ni bil kos ritmu domačink, katerih prednost se je iz minute v minuto povečevala. V drugih dvajsetih minutah Kranjčanke niso našle odgovora na obrambo Celja, skupno so varovanke Ernesta Novaka izgubile kar 29 žog, imele so le 35-odstotni izkupiček meta iz igre (met za 3: 2/17), dosegle so najmanjše število točk v tej sezoni državnega prvenstva. Kljub neuspehu pa so bile Triglavanke boljše v skoku (37:29). Na koncu je Celje zmagalo z 80:46.

Oderah Chidom je bila z 22 točkami prva strelka domače ekipe, ujela je osem odbitih žog. Iva Slonjšak je pristavila 13 točk. Pri Triglavu je največ točk dosegla prva strelka ekipe, Rebeka Abramovič (16 in 7 skokov), dvomestno število točk pa je dosegla tudi Maja Jakobčič (10).