Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 18.04.2018 22:13:16

Dončić spet poražen

Košarkarji Rogaške so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Ilirijo s 84:79.

Rogaška - Ilirija 84:79 (20:14, 39:40, 57:59)

Rogaška Slatina - Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 600, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Krajnc (Limbuš), Mohorič (Velenje).
Rogaška: Kosič 3, Davis 13 (5:6), Đuranović 8 (2:2), Fon 13, Nikolić 17 (3:4), Batur 10 (2:2), Šantelj 11, Drobnjak 9.
Ilirija: Čučović 10, Cvetković 2, Rodič 14, Mladenovski 11 (5:6), Germ 2, Nikolić 12, Šiško 12 (3:4), Vončina 16 (4:4).
Prosti meti: Rogaška 12:14, Ilirija 12:14.
Met za tri točke: Rogaška 10:25 (Fon 3, Davis 2, Nikolić 2, Kosič, Šantelj, Drobnjak), Ilirija.
Osebne napake: Rogaška 20, Ilirija 18.
Pet osebnih: /.

Rogaška je zabeležila peto zmago v ligi Nova KBM za prvaka, s katero je ohranila četrto mesto na lestvici, Ilirija na drugi strani pa je doživela četrti zaporedni poraz in je ob dveh zmagah na zadnjem, osmem mestu.

Slatinčani so do dveh točk prišli v izdihljajih tekme. Ilirija je kljub napovedim nastopila praktično v popolni postavi in bil do konca v igri za zmago. Odločile so izkušnje ter zadeti prosti meti Mitje Nikolića in Ivana Baturja.

Nobena ekipa ni vodila za več kot sedem točk. Večina prvega polčasa je bila v znamenju domačih, na začetku zadnje četrtine pa so zobe pokazali tudi Ljubljančani. Vodstvo so držali do 63:62, ko je Rogaška povedala 76:70, pa so odgovorili s 78:76. Tedaj je naprej Mitja Nikolić (17 točk, 6 podaj, 5 skokov) zadel oba prosta meta, trojko Ilirije za 80:79 pa je izničil Ivan Batur z dvema prostima metoma ter polaganjem za končni rezultat 84:79.

Ob Nikoliću sta za Rogaško po 13 točk prispevala Miha Fon (7 skokov) in Rashun Jarrel Davis (5 podaj), pri Iliriji pa je imelo šest igralcev dvomestne številke - izstopali so Ljubomir Mladenovski 11 točk, 11 skokov, Luka Vončina 16 točk, 9 podaj, 6 skokov, Rade Rodić 14 točk in Žan Mark Šiško 12 točk ter 7 podaj.

V naslednjem krogu 21. aprila bo Rogaška gostovala v Šentjurju, Ilirija pa bo gostila Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo.

Značke: košarka, sta