Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 15.04.2018 22:06:15

Petrol Olimpija dobila mestni derbi proti Iliriji

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 8. kroga košarkarske lige Nova KBM (skupina za prvaka) premagali Ilirijo z 98:66 (26:28, 42:43, 64:57).

Ilirija - Petrol Olimpija 66:89 (28:26, 43:42, 57:64)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka).
* Ilirija: Vončina 10 (1:1), Šiško 10, Modrić 15 (4:5), Germ 6, Mladenovski 6, Čučović 6, Cvetković 1 (1:2), Hukić 6, NIkolić 6 (2:5).
* Petrol Olimpija: D. Lorbek 9 (1:1), Hrovat 19 (1:2), Radulović 9 (1:4), Oliver 17 (4:5), McCarron 9 (2:2), Tratnik 6 (2:4), Kastrati 2, Badžim 11, Morgan 7 (5:8).
* Prosti meti: Ilirija 8:13, Petrol Olimpija 16:26.
* Met za tri točke: Ilirija 10:23 (Vončina 3, Šiško 2, Germ 2, Hukić 2, Modrić), Petrol Olimpija 11:18 (Hrovat 4, Badžim 3, Lorbek 2, Oliver, McCarron).
* Osebne napake: Ilirija 21, Petrol Olimpija 20.
* Pet osebnih: Oliver (24.).

Na mestnem obračunu sta obe ekipi iskali priložnost za izboljšanje vtisa po prejšnjem krogu, ko so ilirijani klonili proti Helios Suns, Olimpija pa proti Šenčurju. Na koncu so bili bolj zadovoljni igralci gostujoče ekipe v dvorani Tivoli, saj je Ilirija ostala brez tretje zmage v tem delu tekmovanja, Olimpija je po dobri končnici dosegla šesto, obenem pa je razmerje zmag in porazov na medsebojnih tekmah v sezoni popravila na 3:1.

Ilirija se je favoritom dobro upirala ves prvi polčas in še del drugega. A ne le branila, domači so bili v prvih 20 minutah v vodstvu, v 15. celo pri + 10 (41:31). Toda nadaljevanje je stvari postavilo na pričakovano mesto.

V 26. minuti je bil izid zadnjič izenačen (52:52), potem pa so na sceno stopili gostje. V tem delu igre so z delnim izidom 12:5 že postavili temelje za zmago, potrdili pa so jo v zadnjem delu tekme. Ilirijo so pustili pri le devetih točkah, sami so jih dosegli 25 in prav ob koncu s košem Bojana Radulovića tudi postavili največjo razliko na tekmi, + 23.

Gregor Hrovat z 19 in Devin Oliver s 17 točkami sta bila najbolj razpoložena pri zmagovalcih, vlogo najboljšega strelca domače ekipe pa je tokrat Žanu Marku Šišku (10 točk, toliko kot Luka Vončina) prevzel Stipe Modrić s 15 točkami.

"Zaslužena zmaga Olimpije, ki smo ji uspešno parirali, dokler smo imeli moči. Pozna se nam, da se nekaj igralcev vrača po poškodbah, zato so nam v zadnji četrtini pošle moči. Zelo sem vesel, da smo na parketu spremljali pošteno in borbeno tekmo. Veseli me tudi vrnitev Šiška in Mladenovskega. Svojo priložnost bomo iskali na naslednjih tekmah," je dejal Saša Dončić, trener Ilirije.

"Tudi po naši zaslugi je Ilirija v prvem polčasu izjemno zadevala s črte za tri točke. Na takšen način so bili ves čas v prednosti in igrali v svojem ritmu. V drugem polčasu smo popravili obrambo in košarkarje Ilirije prisilili v nekaj napak. Uspelo nam je prevzeti kontrolo nad tekmo in prišli smo do zaslužene zmage," pa je tekmo pospremil Zoran Martić, trener Petrola Olimpije.

V naslednjem krogu bo Ilirija 18. aprila gostovala pri Rogaški, isti dan bo Petrol Olimpija gostila Šentjur.

Značke: košarka, dp