lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 14.04.2018 22:02:32

Primorska se je maščevala Krki za poraz v finalu lige ABA 2

V 8. krogu lige za prvaka so bile na sporedu tri tekme, ljubljanski obračun med Ilirijo in Petrol Olimpijo pa bo jutri

Šenčur Ggd - Rogaška 75:82 (17:13, 32:30, 50:47, 60:60)
Košarkarji Rogaške so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka po podaljšku premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo z 82:75 (13:17, 30:32, 47:50).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Grbić, Pipan (oba Ljubljana), Rener (Koper).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 21 (3:8), Rizvić 6 (2:2), Martinčič 2, Pavić 16 (2:4), Blair 6 (2:3), Rebec 24 (3:3).
* Rogaška: Kosič 10, Davis 10 (6:8), Đuranović 2 (2:4), Fon 14 (2:2), Batur 20 (1:1), Šantelj 14 (4:4), Drobnjak 12 (4:4).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 12:20, Rogaška 19:23.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 9:36 (Rebec 5, Murić 4), Rogaška 9:21 (Batur 3, Drobnjak 2, Fon 2, Kosič 2).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 21, Rogaška 23.
* Pet osebnih: Rizvić (45.).

Košarkarji Šenčurja Ggd so po odmevni zmagi sredi tedna proti državnim prvakom iz Ljubljane v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka razočarali zveste gledalce. Po podaljšku so izgubili z Rogaško, ki je tako prekinila niz dveh porazov in se s četrto zmago oziroma petdesetodstotnem izkupičkom vrnila v igro za polfinale.

Čeprav je imel trener gostov Damjan Novaković na razpolago le osem igralcev, pa jih je kar šest prišlo do dvomestnih številk. Prav s kolektivno igro in željo so gostje nadigrali Šenčurjane, ki so se v odločilnih trenutkih preveč zanašali na igro ena na ena in met z razdalje.

Jan Rebec (24) in Dino Murić (21) sta skupaj dosegla 45 točk, vendar sta skupaj vrgla tudi 24 trojk in jih zadela le devet.

Murić je dve trojki zgrešil ob koncu rednega dela, ko Šenčur zadnji dve minuti ni dosegel koša, v podaljšku pa je hitro prišla do izraza raznovrstna zasedba Rogaške, ki je s trojko Dragiše Drobnjaka (12 točk) povedla z 69:63 in prednost ohranila do konca.

Ivan Batur je dosegel 20 točk (met 8:14, 5 skokov, 4 podaje), po 14 točk sta jih prispevala Miha Fon (8 skokov, 4 podaje) in Leon Šantelj (met 5:8), deset pa Žan Kosič in Rashun Jarrel Davis (5 skokov, 8 podaj).

Šenčur Ggd bo v osmem krogu (18. 4.) tretjič zapored igral doma, in sicer proti Sixt Primorski, Rogaška pa bo gostila zasedbo Ilirije.

Šentjur - Helios Suns 75:74 (23:22, 39:44, 50:60)
Košarkarji Šentjurja so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 75:74 (23:22, 39:44, 50:60).

* Dvorana OŠ Hrušovec, gledalcev 250, sodniki: Vučković (Maribor), Savić (Ljubljana), Blaško (Postojna).
* Šentjur: Rizman 3, Allen 18 (1:1), Pešič 18 (5:7), Williams 3, Jurček 5, Popadić 14 (6:6), Bolčina 8, Rojko 6 (3:4).
* Helios Suns: Brodnik 3 (1:1), Rojc 1 (1:2), Pelko 23 (6:7), Močnik 2 (2:4), Đumić 18 (4:8), Mahkovic 8 (3:4), Besedič 3, Šaškov 16.
* Prosti meti: Šentjur 15:18, Helios Suns 16:25.
* Met za tri točke: Šentjur 8:24 (Popadić 2, Rizman, Allen, Pešič, Williams, Jordan Rojko), Helios Suns 12:21 (Pelko 5, Šaškov 4, Brodnik, Mahkovic, Besedič).
* Osebne napake: Šentjur 26, Helios Suns 23.
* Pet osebnih: Jurček (40.).

Šentjur je po šestih porazih v nizu vendarle okusil slast zmage in v izjemno dramatični končnici na kolena položil Helios Suns, ki je po dveh zmagah nad Šenčurjem in Ilirijo klonil na Štajerskem.

Uvodni četrtini sta minili v izenačeni in negotovi predstavi, ekipi sta se neprestano izmenjavali v vodstvu, nobena si ni priigrala prednosti, ki bi ji zagotovila mirno nadaljevanje.

V drugi polovici tekme so izbranci domžalskega trenerja Jovana Beaderja nekoliko bolj odločno pohodili "stopalko za plin" in si v 24. minuti priigrali prednost enajstih točk (50:39), dve minuti kasneje pa po trojki Jureta Pelka povedli za dvanajst točk (54:42).

A gostitelji niso vrgli puške v koruzo, podali so se v odprt lov za Domžalčani in jih v 36. minuti ujeli (63:63), po dveh zadetih prostih metih Gašperja Rojka Jordana pa povedli s 65:63.

V dramatični končnici se je zmaga najprej nasmihala Domžalčanom, ki so dvajset sekund pred koncem vodili za štiri točke (74:70). A državni prvaki iz leta 2015 so v končnici uprizorili izjemen preobrat, enajst sekund pred koncem je Miloš Pešič najprej znižal na 72:74. Dve sekundi pred koncem je Jure Močnik zgrešil oba prosta meta, zmago pa je gostiteljem z metom za tri točke s sredine igrišča v izdihljaju tekme prinesel Marko Popadić.

V domači zasedbi sta Corey Deandrey Allen in Miloš Pešič dosegla po 18 točk, v gostujoči je bil najbolj učinkovit Pelko s 23 točkami, Božo Đumić je prispeval 18 točk.

Deveti krog lige Nova KBM za prvaka bo na sporedu že v sredo, 18. aprila. Šentjur bo gostoval v dvorani Tivoli pri Petrol Olimpiji, Helios pa bo gostil Krko.

Sixt Primorska - Krka 76:73 (16:22, 31:37, 55:57)
Košarkarji Sixt Primorske so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 76:73 (16:22, 31:37, 55:57).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Krejić (Kranj), Španič (Postojna), Krajnc (Limbuš).
* Sixt Primorska: Rebec 9 (1:1), Ferme 10 (2:6), Čakarun 19 (7:7), Joksimović 2, Mulalić 14 (1:1), Zupan 3, Hodžić 10, King 7 (1:2), Morina 2.
* Krka: Marinelli 11 (2:2), Osolnik 3 (1:2), Bratož 9 (5:5), Cinac 9 (5:6), Dimec 12 (2:5), Đapa 11, Jošilo 8, Zagorac 6 (1:1), Kovačevič 4 (1:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 12:17, Krka 17:23.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 8:24 (Mulalić 3, Hodžić 2, Ferme 2, Zupan), Krka 6:21 (Đapa 3, Zagorac, Kovačevič, Marinelli).
* Osebne napake: Sixt Primorska 25, Krka 26.
* Pet osebnih: Rebec (40.).

V derbiju osmega kroga lige Nova KBM za prvaka je Sixt Primorska premagala vodilno Krko in se ji tako vsaj delno oddolžila za poraz pred desetimi dnevi v finalu druge divizije lige Aba. Novomeščani ostajajo na vrhu razpredelnice, v uteho pa jim je lahko dejstvo, da so v Kopru izgubili za točko manj, kot so zmagali na prvi tekmi v dvorani Leona Štuklja.

Krka je bila petindvajset minut popoln gospodar. V prvem polčasu je dobila boj pod obročema (23:14) in Sixt Primorsko prisilila v komaj 33-odstotni met iz igre. Posledično je imela v drugi četrtini že enajst točk prednosti, to pa je v tretjem delu igre povišala na 50:36.

Tu so gostitelji spremenili svoj pristop, zaigrali agresivneje v obrambi, tako da je imela Krka na koncu 26 izgubljenih žog, in naredili preobrat. Do konca tretje četrtine so izid izenačili (55:55), na začetku zadnjih desetih minutah pa so prvič na tekmi povedli. Prednost so povišali na 66:59 in jo zadržali tudi v zadnjih minutah, ko je bila bolj kot zmaga pomembna končna razlika.

Marjan Čakarun je bil prvi strelec tekme z 19 točkami (10 skokov, 5 podaj), Mirko Mulalić jih je za Sixt Primorsko dodal 14, pri gostih pa je največ točk zbral Žiga Dimec (12).

V osmem krogu (18. 4.) bo Krka gostovala v Domžalah, Sixt Primorska pa v Šenčurju.