Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 14.04.2018 21:09:26

Maribor za točko boljši od Grosupljega

Tako Grosuplje kot Maribor sta imela pred tekmo 10. kroga ženskega košarkarskega prvenstva 32 točk. Na srečanju v Grosupljem so se Mariborčanke veselile desetega uspeha v sezoni in so na lestvici državnega prvenstva prehitele Dolenjke. Grosupeljčanke so 15. v tej sezoni zabeležile točko.

Izredno izenačeno srečanje v Grosupljem je zmagovalca dobilo šele v zadnjih sekundah srečanja. Obračun so bolje odprle gostje, ki so po prvih desetih minutah vodile za osem (20:12), na začetku drugega dela pa so povedle z enajstimi točkami prednosti, kar je bila tudi najvišja prednost katere koli izmed ekip na tekmi. Do konca prvega polčasa so se domače košarkarice povsem približale in so prednost Maribora do najdaljšega odmora na srečanju skoraj povsem izničile (26:25).

V drugem polčasu so bili gledalci priča izenačeni igri iz obeh strani. Slabi dve minuti pred koncem tekme je bil rezultat poravnan na 53. Po minuti odmora so domačinke po košu Teje Goršič zadele za vodstvo s 55:53, a je na drugi strani s trojko odgovorila Simona Kuzma in tako postavila tudi končni izid srečanja v Grosupljem. Grosupeljčanke so imele 15 sekund do konca obračuna napad, a so žogo izgubile in zmaga je odšla na Štajersko.

Tina Cvijanovič je bila s 14 točkami prva strelka srečanja v Grosupljem, Merisa Dautović je prispevala dvojni dvojček (12 točk, 12 skokov). Pri Grosupljem sta bili najučinkovitejši Teja Goršič in Lea Mehle, ki sta dosegli po 10 točk, Goršičeva je ujela še 14 odbitih žog.