Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

1 08.04.2018 19:55:39

Sixt Primorska - Šentjur 74:67 (19:11, 34:30, 50:46)

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 4. kroga lige Nova KBM (skupina za prvaka) premagali Šentjur s 74:67 (19:11, 34:30, 50:46).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Grbić in Pipan (oba Ljubljana).
* Sixt Primorska: Joksimović 10, Vujasinović, Mulalić 13 (6:7), Zupan 2 (2:2), Čakarun 20 (2:4), Ferme 9 (2:2), Rebec 15 (2:2), Hodžić, King 5.
* Šentjur: Jordan Rojko 5 (0:1), Bolčina 8, Popadić 13 (6:8), Pešić 13 (3:3), Allen 10, Rizman 5, Williams 2, Jurček 11.
* Prosti meti: Sixt Primorska 15:19, Šentjur 9:12.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 7:31 (Rebec 3, Joksimovič 2, Ferme in Mulalić po 1), Šentjur 6:16 (Jurček 3, Rizman, Popadić in Jordan Rojko po 1).
* Osebne napake: Sixt Primorska 17, Šentjur 21.
* Pet osebnih: Rebec (40).

Šesti krog lige za prvaka sta sklenili ekipi Sixt Primorske in Šentjurja, ki sta v prejšnjem krogu v Ljubljani doživeli visoka poraza, Sixt s Petrol Olimpijo, Šentjur pa z Ilirijo. Primorci so po bili petih odigranih kolih na četrtem mestu s tri zmagami, Šentjurčani, ki se v zadnjih dveh tednih ubadajo s poškodbami in boleznimi, pa zadnji z enim slavjem.

Sixt je tekmo bolje odprt od gostov, v peti miniti je bilo 16:2, v zadnjih treh minutah uvodne četrtine pa so gostje z delnim izidom 9:3 znižali zaostanek na osem točk razlike. Po štiridesetih sekundah druge četrtine je bilo le še štiri točke razlike (19:15). Rebec je s trojko sredi tega dela igre povišal na 29:19, v zadnjem delu pa so se gostje znova približali na štiri zaostanka.

Šest več jih je bilo pred začetkom zadnje četrtine, slabe štiri minute pred koncem pa je Nebojša Joksimović zgrešil trojko, žogo je ujel Žiga Jurček in nato podal do Marka Popadića, ki je s trojko povedel Šentjur v vodstvo z 62:60. Pol minute pozneje je Popadić zadel trojko po podaji Mirka Mulalića, slednji pa je v naslednjem napadu domačih zadel še za dve točki in domači so znova vodili (65:62). Po seriji zapravljenih napadov je v predzadnji minuti Joksimović s trojko povišal razliko na šest točk. V zadnji minuti sta za domače s prostih metov po dvakrat zadela Matic Rebec in Mulalić, upanje gostom pa je z dvema točkama vlil Popadić.

Sedemnajst sekund pred koncem je trener domačih Jurica Golemac zahteval premor, Popadić je v zaključku zadel enega od dveh prostih metov, končni izid pa je postavil Joksimović šest sekund pred koncem dinamičnega in izenačenega dvoboja. Po njem je Sixt tretji na lestvici tako za Krko in Petrol Olimpijo, ki imata po en poraz, Šentjur pa je ostal zadnji. S 13 točkami sta bila Popadić in Miloš Pešić prva strelca gostov; na drugi strani je Marjan Čakarun zbral 20 točk.

V 7. krogu se bo v sredo, 11. aprila Sixt Primorska v gosteh pomerila z Rogaško, prav tako ob 19. uri pa se bo začel obračun med domačim Šentjurjem in novomeško Krko.

Značke: košarka, dp, primorska