Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 07.04.2018 21:33:47

Krka do stotice

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Ilirijo s 100:74 (24:24, 45:43, 76:55).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Grbić (Ljubljana), Pipan (Ljubljana), Blaško (Postojna).
* Krka: Šiška 2, Jarc 2, Marinelli 7 (2:2), Osolnik 13, Bratož 7 (2:2), Cinac 9 (2:2), Dimec 9 (3:4), Đapa 8 (3:4), Jošilo 12 (1:1), Zagorac 17 (5:6), Kovačevič 10, Fifolt 4 (4:4).
* Ilirija: Čigoja 14 (7:7), Čučović 15 (5:10), Ružič 2 (2:2), Cvetković 4, Germ 10, Nikolić 5 (3:4), Modrić 6 (2:2), Širovnik 2 (2:4), Vončina 16 (4:6).
* Prosti meti: Krka 22:25, Ilirija 25:35.
* Met za tri točke: Krka 10:30 (Zagorac 2, Kovačevič 2, Marinelli, Osolnik, Bratož, Cinac, Đapa, Jošilo), Ilirija 5:15 (Vončina 2, Germ 2, Čigoja).
* Osebne napake: Krka 31, Ilirija 24.
* Pet osebnih: Fifolt (39.), Marinelli (40.).

Košarkarji Krke so po zmagoslavju na zaključnem turnirju druge lige Aba, ki je sredi tedna potekal v Čačku, pred približno 800 gledalci v dvorani Leona Štuklja gostili Ilirijo in zasluženo vpisali tretjo zaporedno zmago v ligi Nova KBM za prvaka, skupno peto, ki jih ohranja na vrhu razpredelnice skupaj s Petrol Olimpijo.

Glede na to, da so pri Ljubljančanih zaradi poškodb manjkali prvi strelec in organizator igre Žan Mark Šiško, najboljši skakalec Ljubomir Mladenovski ter izkušeni Jasmin Hukić so imeli Novomeščani precej lažjo pot do uspeha. V prvem polčasu prednosti niso izkoristili, saj je bila tekma vseskozi izenačena, odločitev o zmagovalcu pa je padla v tretji četrtini, ki jo je Krka dobila z 31:12.

Pravzaprav je bilo vse odločeno že v uvodnih slabih petih minutah drugega polčasa. V tem času so varovanci Simona Petrova naredili delni izid 20:3 in povedli s 65:46. Prednost so zlahka zadržali, priložnost za dokazovanje pa je nato dobilo vseh dvanajst igralcev in vsi so se vpisali med strelce.

S 17 točkami (11 v 1/2) je bil prvi strelec Krke Saša Zagorac (8 skokov), s trinajstimi mu je sledil Tim Osolnik (met 6:8), dvanajst pa jih je zbral Marko Jošilo. Pri gostih je Luka Vončina dosegel 16 točk, 15 pa Haris Čučović (7 skokov).

Krka bo v sedmem krogi 11. aprila gostovala v Šentjurju, Ilirija pa dan prej v torek gostila Helios Suns.

Značke: košarka, sta