Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 07.04.2018 21:59:37

Olimpija: Veliko košev, malo gledalcev

Košarkarji Petrola Olimpije so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško z 88:81 (27:20, 46:47, 66:62).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 250, sodniki: Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka), Milanović (Kranj).
* Petrol Olimpija: Hrovat 11 (3:3), Kastrati 6 (1:2), Oliver 13 (1:3), Morgan 12, McCarron 19 (4:5), Lorbek 4 (4:5), Radulović 2, Bubnić 7, Begić 11 (5:6), Sanon 3.
* Rogaška: Drobnjak 5, Fon 16 (4:4), Davis 20 (6:8), Batur 10, Holcomb 2, Šantelj 4, Pajić 10 (1:2), Kosič 12 (3:3), Đuranović 2.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 18:24, Rogaška 14:17.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:18 (Hrovat 2, Kastrati, McCarron, Bubnić, Sanon), Rogaška 11:25 (Kosič 3, Fon 2, Davis 2, Batur 2, Drobnjak, Pajić).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 20, Rogaška 25.
* Pet osebnih: Morgan (40.), Fon (40.), Šantelj (40.).

V ponovitvi lanskega finala državnega prvenstva so prvaki iz Ljubljane zabeležili peto zmago v ligi Nova KBM za prvaka in ostajajo med vodilnimi ekipami tekmovanja. Petrol Olimpija je v dvorani Tivoli prvič v sezoni premagala Rogaško, ki je zdrsnila na 50-odstotni izkupiček.

Začetek tekme je nakazal lažje delo branilcev naslova. Na začetku so namreč povedli s 13:6 in potem prvo četrtino tudi dobili za sedem. A podobno kot so imeli gostje slabšo prvo četrtino, so si jo potem privoščili še domači.

Gostje so namreč z dobrim drugim delom tekmece najprej ujeli, potem pa tudi prišli do prednosti in za točko dobili polčas.

Odločitev je tako padla šele ob koncu tekme. Rogaška je vodila še ob koncu tretje četrtine, potem pa so vajeti prevzeli domači. Prednost ni bila velika, niso pa je več spustili iz rok. Rogaška je bila nazadnje blizu dve minuti in pol pred koncem (78:75), potem pa je Olimpija z nekaj koši utrdila prednost in poskrbela, da v končnici ni trepetala za zmago.

Pri domačih je Mitchell McCarron tekmo končal pri 19 točkah, izkazal pa se je tudi Devin Oliver z dvojnim dvojčkom (10 skokov, 13 točk). Pri gostih je Rashun Davis na koncu imel 20 točk, 16 pa jih je za Rogaško dodal še Miha Fon.

V sedmem krogu, ki je na sporedu sredi tedna 11. aprila, bo Rogaška gostila Sixt Primorsko, Petrol Olimpija pa bo gostovala v Šenčurju pri Gorenjski gradbeni družbi.

Značke: košarka, sta