andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 26.03.2018 22:28:02

Prva za Helios in prvi za Olimpijo

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 4. kroga lige Nova KBM (skupina za prvaka) premagali Petrol Olimpijo s 87:73 (18:20, 43:33, 64:51).

* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 800, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Mlakar(Škofja Loka).
* Helios Suns: Močnik 2, Pelko 25 (8:8), Mahkovic 16 (5:8), Besedič 17, Šaškov 9 (2:2), Rojc 2 (2:2), Brodnik 2 (2:2), Klavžar 2, Oman 2, Đumić 10 (2:4).
* Petrol Olimpija: Tratnik 4 (2:2), Kastrati 4, Oliver 3 (3:4), Morgan 21 (1:3), McCarron 13 (4:4), D. Lorbek 9, Badžim 3 (3:4), Bubnić 11 (0:2), Begić 5 (5:8).
* Prosti meti: Helios Suns 21:26, Petrol Olimpija 18:27.
* Met za tri točke: Helios Suns 10:24 (Besedič 5, Pelko 3, Mahkovic, Šaškov), Petrol Olimpija 3:18 (McCarron, D. Lorbek, Bubnić).
* Osebne napake: Helios Suns 26, Petrol Olimpija 25.
* Pet osebnih: /.

Domžalčani so bili po treh odigranih tekmah še brez zmage in so točki nujno potrebovali, da bi pobegnili z zadnjega mesta, na drugi strani pa Olimpija v prvih treh krogih še ni imela poraza. Današnji dvoboj je končal obe seriji, saj so Domžalčani predvsem s prepričljivim drugim polčasom prišli do visoke zmage.

V prvi polovici tekme sta imeli obe ekipi nekaj nihanj, saj nista znali zadržati prednosti. Gostje so dobili prvo četrtino, potem pa so Domžalčani v začetku druge povedli, vodstvo pa obdržali in še povečali ob polčasu, ko so imeli deset točk razlike (43:33).

A Ljubljančani se takrat še niso predali. V začetku tretje četrtine so izredno hitro prišli do aktivnega rezultata, z delnim izidom 11:0 pa celo do minimalnega vodstva s 44:43. Toda v naslednjem napadu je Jure Besedič zadel trojko, s katero je napovedal nov vzpon Helios Suns. Zdaj so oni imeli serijo 10-1, po vodstvu s 53:45 pa se tekmeci niso več pobrali.

Zadnji del so Domžalčani rutinirano pripeljali do konca, razlika je bila vseskozi dovolj velika, da zmaga ni bila vprašljiva, na manj kot -10 zeleno-belim ni uspelo priti in tekma se je končala z visoko zmago domžalske ekipe.

Za domače je Jure Pelko dosegel 25 točk, dobro pa sta mu pomagala še Besedič (pet trojk) in Blaž Mahkovic s 17 in 16 točkami. Pri gostih je sicer izstopal Jordan Morgan (dosegel je dvojni dvojček z 21 točkami in 10 skoki), 13 točk pa je dodal še Mitchell McCarron.

"Najprej iskrene čestitke mladim in trenerju Dejanu Čikiću za osvojitev naslova mladinskih prvakov! Današnjo tekmo smo uspešno kontrolirali od druge četrtine dalje in kljub manjšemu padcu v igri na začetku drugega polčasa tudi zasluženo slavili. Hitro se nam je poznala daljša klop, tako da bo verjetno v naslednjih tekmah precej lažje igrati. Čestitke fantom za prikazano igro in zmago," je dejal Jovan Beader, trener Helios Suns.

"Zaslužena zmaga Heliosa. Dejstvo je, da smo dvakrat po pet minut odigrali tako, kot bi morali. Vsi pa vemo, da to ni dovolj. Absolutno ne moremo biti zadovoljni. Vso kritiko smo si danes več kot zaslužili," pa je tekmo ocenil Zoran Martić, trener Petrola Olimpije.

V naslednjem krogu bo Petrol Olimpija 30. marca gostila tekmeca z vrha lestvice Sixt Primorsko, Helios Suns bodo dan pozneje gostovali pri Rogaški.

Značke: košarka, dp