Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 11.03.2018 22:44:44

Ferme vodil Primorce do nove zmage

Košarkarji Sixt Primorske so v 2. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Šentjur s 85:69 (17:15, 41:38, 55:56).

Sixt Primorska - Šenčur Ggd 85:69 (17:15, 41:38, 55:56)

* Dvorana Bonifika, gledalcev 450, sodniki: Zupančič, Grbić (oba Ljubljana), Blaško (Postojna).
* Sixt Primorska: Rebec 2 (2:2), Ferme 21 (1:1), Čakarun 14, Joksimović 14 (1:2), Mulalić 5 (3:5), Kosi 7 (1:1), Hodžić 2 (2:2), Vujasinović 6 (3:4), King 8 (2:3), Morina 6.
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Martinčič 11 (2:2), Gorjanc 8 (2:2), Blair 14 (4:5), Rebec 9 (2:3), Varagič 10, Pavković 12 (4:4), Koljević 5.
* Prosti meti: Sixt Primorska 15:20, Šenčur Ggd 14:16.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 8:25 (Ferme 4, Joksimović 3, Vujasinović), Šenčur Ggd 9:25 (Martinčič 3, Varagič 2, Pavković 2, Rebec, Koljević).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Šenčur Ggd 20.
* Pet osebnih: Rebec (34.), Mulalić (38.).

Košarkarji Sixt Primorske so upravičili vlogo favorita in v drugem krogu lige Nova KBM za prvaka vpisali prvo zmago v boju za polfinale. Pred domačimi gledalci so v zadnjih petih minutah strli odpor Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki je nastopil brez dveh nosilcev igre, poškodovanega Dina Murića in obolelega Smiljana Pavića.

Koprčani, ki so v uvodnem dvoboju izgubili v Novem mestu, so v ponovitvi finala pokala Spar do zmage prišli zahvaljujoč odličnemu finišu. V 34. minuti so gostje še vodili s 67:65, do konca tekme oziroma v dobrih šestih minutah pa je Sixt Primorska naredila delni izid 20:2.

Pobudnik preobrata je bil Tadej Ferme, ki je v dveh minutah dosegel devet točk in praktično sam naredil delni izid 10:0. Čeprav vročega, ga je trener Jurica Golemac potegnil na klop in v igro poslal Nebojšo Joksimovića. Strategu se je menjava takoj obrestovala, saj je slednji ujel žogo v napadu, jo podal Danielu Vujasinoviću, ki je zadel trojko, še eno pa je takoj za tem zadel tudi Joksimović. Koprčani so tako prišli do najvišje prednosti na tekmi 85:67, gostje pa so edini točki v zadnjih šestih minutah dosegli šest sekund pred koncem s črte prostih metov.

Tadej Ferme je bil z 21 točkami (trojke 4:8) prvi strelec tekme. Marijan Čakarun (8 skokov, 4 podaje) in Nebojša Joksimović (5 skokov, 3 podaje, trojke 3:4) sta jih dosegla po štirinajst, pri gostih pa je imel najvišji statistični indeks Staphon Blair (14 točk, 9 skokov).

V tretjem krogu 17. marca bodo Koprčani gostovali v Domžalah, Šenčurjani pa bodo gostili zasedbo Ilirije.

Značke: košarka, sta