Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 04.03.2018 22:23:26

Krka - Sixt Primorska 80:76 (21:20, 42:39, 52:57)

Košarkarji Krke so v tekmi 1. kroga lige Nova KBM v skupini za prvaka premagali Sixt Primorsko z 80:76 (21:20, 42:39, 52:57).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki Poljanšek (Hraše), Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
* Krka: Jančar Jarc 2, Škedelj 6 (2:2), Bratož 8 (2:2), Cinac 9 (2:2), Dimec 13 (5:5), Đapa 3 (1:2), Jošilo 13 (4:8), Zagorac 20 (1:3), Kovačevič 6 (3:3).
* Sixt Primorska: Rebec 17 (2:2), Ferme 6 (3:4), Čakarun 15 (3:6), Joksimović 12 (2:2), Mulalić 12 (3:3), Kosi 2, Zupan 2, Hodžić 4, Vujasinović 5 (2:2), King 1 (1:2).
* Prosti meti: Krka 20:27, Sixt Primorska 16:21.
* Met za tri točke: Krka 8:16 (Zagorac 5, Cinac, Jošilo, Kovačevič), Sixt Primorska 10:27 (Rebec 3, Mulalič 3, Joksimović 2, Ferme, Vujasinović).
* Osebne napake: Krka 27, Sixt Primorska 28.
* Pet osebnih: Rebec (40.).

Košarkarji Krke so z zmago začeli drugi del tekmovanja in se tako oddolžili Koprčanom za dva poraza v prvem delu tekmovanja.

Obe ekipi sta bili pred reprezentančnim premorom udeleženki finalnega pokalnega turnirja; Krka je takrat v polfinalu priznala premoč Šenčurju, Primorci pa so dobili tako polfinalno kot finalno tekmo ter prišli do prve klubske lovorike.

Razplet današnjega dvoboja je bil večji del tesen. Po izenačeni prvi polovici, ki so jo za tri točke dobili domačini, so ti imeli manjšo krizo v tretji četrtini, v kateri so dosegli le deset točk.

Toda zaostanek 52:57 ni bil usoden, saj so Novomeščani odlično začeli zadnji del ter tekmece takoj ujeli. Pri izidu 58:57 se je tekma tako znova začela, v zadnji četrtini pa so imeli krizo tudi gostje; po delnem izidu 9:2 so krkaši prišli do nekoliko večje prednosti, ki je nato v zadnji minuti gostom ni več uspelo ujeti.

Marjan Čakarun je še zbudil nekaj upanja za goste, ko je znižal na 71:74, a je potem Krka na hitro prišla do novega vodstva (78:71), koš Domna Bratoža pol minute pred koncem za 80:71 pa je pomenil dokončno slavje za novomeško zasedbo; gostje so ob koncu s trojko Tadeja Fermeta le nekoliko ublažili poraz.

Pri Krki je bil najboljši strelec Saša Zagorac z 20 točkami, po 13 sta jih dodala še Žiga Dimec in Marko Jošilo. Pri gostih pa je Matic Rebec dosegel 17 točk, Čakarun pa dve manj.

"Težka tekma, tako kot je bilo tudi pričakovati, saj je Primorska zelo kakovostno moštvo. Za zmago smo morali dati vse od sebe, a s srčno in borbeno igro ter glasno spodbudo s tribun nam je uspelo," je dvoboj ocenil Simon Petrov, trener Krke.

"Čestitke Krki za zasluženo zmago. Imeli smo svoje priložnosti, vendar v nekaterih situacijah reagirali nespametno. Kljub vsemu smo se dobro borili," pa je menil Jurica Golemac, trener Sixta Primorske.

V naslednjem krogu bo Krka 10. marca igrala doma proti Helios Suns, Sixt Primorska pa bo dan pozneje gostila Šenčur Ggd.