Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.02.2018 21:13:45

Polom zmajev v Šentjurju

KK Šentjur/facebook
V 16. krogu lige Nova KBM si košarkarji Šentjurja visoko premagali Petrol Olimpijo.

Šentjur - Petrol Olimpija 82:66 (22:13, 44:37, 62:49).

* Športna dvorana, gledalcev 450, sodniki: Smrekar (Nova Gorica), Zupančič, Grbić (oba Ljubljana).
* Šentjur: Bolčina 9 (3:4), Rizman 11 (1:3), Popadić 13 (2:2), Pešić 13 (5:7), Allen Jr. 6, Jereb 4 (4:6), Jordan Rojko 8, Jurček 10, Debelak, Williams 8.
* Petrol Olimpija: Radulović 16, Kastrati 5, Badžim 16 (4:4), Bubnić 5 (0:2), Battle 3, Tratnik 6 (2:4), Klajnšček 5, Ščekić 2, Sanon 8,
* Prosti meti: Šentjur 6:10, Petrol Olimpija 15:22.
* Met za tri točke: Šentjur 11:24 (Popadić 3, Rizman 2, Pešić 2, Jordan Rojko 2, Jurček 2), Petrol Olimpija 6:26 (Badžim 2, Kastrati, Bubnić, Battle, Klanjšček).
* Osebne napake: Šentjur 16, Petrol Olimpija 24.
* Pet osebnih: Bubnić (28.)

Košarkarji Šentjurja so v dvoboju z utrujenimi Ljubljančani, ki nastopajo skoraj vsakodnevno, uprizorili odlično predstavo ter zasluženo osvojili prepotrebni točki v boju za ligo za prvaka. Tekma je bila odločena v končnici tretje četrtine, ko so gostitelji popolnoma nadigrali državne prvaki iz prestolnice.

Gostitelji so zagrozili že v prvem delu, ki so ga dobili z 22:13, v drugem delu pa narasla na 10 razlike. A košarkarji Olimpije se niso predali, nižali zaostanek in uspeli zaostanek 44:37 z delnim izidom 3:14 spremeniti v vodstvo dveh točk v 25. minuti. A sledil je delni izid 15:0 za domače, s čimer je bila tekma praktično odločena, saj gostje niso več našli moči za vnovičen preobrat. V zadnjem delu je razlika narasla celo na 21.

Pri domačih, ki so imeli predvsem daljšo klop, sta bila s po 13 koši najbolj uspešna Marko Popadić in Miloš Pešić, za Olimpijo sta jih po 16 dosegla Bojan Radulović in Roko Badžim. "Tri četrtine tekme smo odigrali dokaj solidno. Nato smo nekoliko naivno reševali nastale situacije v napadu in obrambi. To so domači košarkarji s pridom izkoristili in si priigrali dovolj visoko prednost, ki jim je omogočila, da tekmo zaključijo v svojo korist," je po tekmi povedal trener Olimpije Zoran Martić.

Prihodnji četrtek Olimpijo čaka gostovanje pri Rogaški, Šentjur pa dva dni kasneje novo pomembno gostovanje na Polzeli.

Značke: košarka, dp