Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 20.01.2018 22:08:30

Ilirijani zmagoslavno iz Novega mesta

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Ilirije so v 14. krogu lige Nova KBM premagali Krko z 78:76 (22:17, 42:33, 65:60).

Krka - Ilirija 76:78 (17:22, 33:42, 60:65)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Zupančič, Savić (oba Ljubljana), Krajnc (Limbuš).
* Krka: Šiška 5 (2:2), Marinelli 10 (2:2), Bratož 4, Cinac 8 (2:4), Dimec 10 (2:2), Đapa 12 (2:2), Jošilo 9 (4:4), Kovačevič 14 (2:2), Fifolt 4 (4:4).
* Ilirija: Rodić 3, Germ 3, Nikolić 5, Modrić 14 (2:2), Šiško 25 (4:5), Tončinić 8, Vončina 20 (9:9).
* Prosti meti: Krka 20:22, Ilirija 15:16.
* Met za tri točke: Krka 10:28 (Kovačevič 4, Đapa 2, Marinelli 2, Šiška, Jošilo), Ilirija 11:32 (Vončina 3, Tončinić 2, Modrić 2, Šiško, Rodič, Germ, Nikolić).
* Osebne napake: Krka 23, Ilirija 23.
* Pet osebnih: Tončinić (34.), Čučović (36.).

Novinec v prvoligaški konkurenci, ljubljanska Ilirija, se je v zadnjih štirih krogih pomeril z državnimi prvaki zadnjih štirih let. Njegov izkupiček so tri zmage, in sicer proti aktualnemu prvaku Petrol Olimpiji, prejšnjemu prvaku Helios Suns ter prvaku iz sezone 2013/14. Edini poraz je doživel s Šentjurjem.

Krka, najuspešnejši slovenski klub zadnjega desetletja, je bil zadnji na vrsti, pred novincem pa je pokleknil na domačem parketu. Njena najvišja prednost na tekmi je bila tri točke in to po uvodni trojki Matica Šiške. Preostanek je bil sicer v znamenju gostov - najvišjo prednost so imeli pri izidu 60:43, vseeno pa je bil zmagovalec odločen šele v zaključku.

Junaki Ilirije so bili tisti trije igralci, ki so dosegli največ točk. Žan Mark Šiško je kljub slabemu metu izza polkroga (1:6) dosegel 25 točk (8 podaj, 4 ukradene žoge, 3 skoke, indeks 29), Luka Vončina je v zadnjih minutah ohranil mirno kri s črte prostih metov (20 točk, prosti meti 9:9), Stipe Modrić, ki je odigral eno od svojih najboljših partij v dresu Ilirije, pa je tri minute pred koncem zadel trojko za pomembno vodstvo 76:72. Tega gostitelji niso uspeli izničiti, čeprav so imeli štiri igralce v dvomestnih številkah, dobili so skok kar z 42:23 in zadeli deset trojk.

Ilirija bo naslednje tri tekme v ligi Nova KBM igrala doma, Hopsi Polzela, Zlatorog, Sixt Primorska, Novomeščane pa 27. januarja čaka Šentjur.

Značke: košarka, sta