16.11.2016 22:12:34

Krka se je namučila s Hopsi

Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 83:80 (15:17, 39:36, 62:58).

Košarkarji Krke so po dveh porazih na zadnjih treh tekmah v ligi Nova KBM zabeležili peto zmago, Polzeljani, ki so bili v državnem prvenstvu neporaženi na zadnjih štirih tekmah oziroma več kot mesec dni, pa so se morali po napeti končnici sprijazniti z drugim porazom v sezoni.

Zanimiva in izenačena tekma je epilog doživela v zadnjih minutah, junak novomeške zmage pa je bil prvi strelec tekme Sandi Čebular, ki je v zadnjih sto sekundah dosegel devet od svojih devetnajstih točk.

Podvig Čebularja sploh ne bi bil potreben, če bi Krka zadržala svojo najvišjo prednost, do katere se je dokopala v 34. minuti pri izidu 72:64. A gostje so v naslednjih treh minutah in pol naredili delni izid 9:0 ter povedli s 73:72. Čebular je stvari v svoje roke vzel minuto in 40 sekund pred koncem. S košem in trojko je Krko povedel v vodstvo 79:75, s štirimi natančnimi prostimi meti v zadnji minuti pa Hopsom ni dovolil novega presenečenja.

Čebular, ki je za dve točki metal 5:8, trojke pa 3:4, je zbral še pet skokov in štiri podaje. Na drugi strani je Uroš Godler dosegel 18 točk, Dejan Čup 16 in Alen Hodžić 14.

V naslednjem krogu bo Krka gostovala v Portorožu (23. 11.), Hopsi pa se bodo 28. novembra v Šentjurju pomerili s Tajfunom.

* Izidi, 7. krog:
- danes:
Krka - Hopsi Polzela                    83:80 (15:17, 39:36, 62:58)

12. LTH Castings                   6   1   5   387:512   7

Krka - Hopsi Polzela 83:80 (15:17, 39:36, 62:58)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 300, sodniki: Vučković (Maribor), Rener (Koper), Česen (Kranj).
* Krka: Rebec 12, Curry 9 (2:3), Rojc 9 (2:3), Kužnik 1 (1:2), Škedelj 7 (1:2), Dimec 8, Čebular 19 (6:7), Ritlop 10 (2:2), Polutak 4 (2:2), Elliott 4.
* Hopsi Polzela: Rat 4 (1:2), Omladič 2, Bukovič 8 (5:9), Ćup 16 (5:8), Godler 18 (1:1), Wells 2, Hodžić 14 (2:2), Kosič 10 (1:2), Čebašek 6.
* Prosti meti: Krka 16:21, Hopsi Polzela 15:24.
* Met za tri točke: Krka 11:24 (Čebular 3, Rebec 2, Ritlop 2, Škedelj 2, Curry, Rojc), Hopsi Polzela 11:28 (Kosič 3, Godler 3, Hodžić 2, Rat, Bukovič, Ćup).
* Osebne napake: Krka 23, Hopsi Polzela 23.
* Pet osebnih: Čebašek (24.), Elliott (37.), Dimec (37.).