11.11.2016 20:57:50

Po naporni seriji gostovanj Olimpija ugnala Šenčur

V 6. krogu lige Nova KBM je Šenčur GGD v svoji dvorani izgubil z Unionom Olimpijo s 57:64.

Košarkarji Uniona Olimpije so v ponedeljek po naporni seriji gostovanj v domači dvorani izgubili z Laščani. Tokrat so bolj spočiti odšli na bližnje gostovanje v Šenčur, kjer pa zasedba najtrofejnejšega slovenskega kolektiva vnovič ni prepričala. To so očitno vedeli tudi navijači in v nasprotju s sliko pred leti Ljubljančani zdaj ne polnijo več slovenskih dvoran.

Uvod tekme je potekal po domačih notah, saj so si Gorenjci v prvem delu priigrali že vodstvo s 16:11, v tekmi, polni nihanj, pa tekmecem iz prestolnice dovolili delni izid 0:8 in zaostajali. V drugi četrtini sta se ekipi nato menjavali v vodstvu, kaj hitro je bilo jasno, da bo treba počakati na končni razplet.

Nekoliko učinkovitejši so bili gostje, ki so tretjem delu povedli s 46:40, a prednost nikakor ni obetala mirnega nadaljevanja. Tudi prednost 51:42 so gostitelji še znižali na -4, pri zaostanku 51:59 pa se je tehtnica vendarle začela nagibati na stran favoritov. Takrat je na igrišču prišlo še do neljubega dogodka, po katerem sta morala z igrišča Nejc Martinčič in Blaž Mesiček. Ko je Savo Milošević povišal prednost Ljubljančanov na +10, do konca pa je bilo le še 2:14 minute, je bilo jasno, kdo je zmagovalec, čeprav se domači niso predali in se minuto pred koncem približali na 55:61, ko je Milošević nato dokončno razbil domače upe z zadetima prostima metoma.

Peklenski ritem za Ljubljančane se nadaljuje. Že v nedeljo bodo v okviru lige Aba doma gostili FMP, v sredo jih v evropskem pokalu čaka gostovanje v ruskem Kubanu, prihodnji petek pa v okviru DP tekma s Tajfunom. Šenčurjani prihodnjo soboto v ligi Nova KBM gostujejo v Podčetrtku.

Šenčur GGD - Union Olimpija 57:64 (16:17, 29:31, 42:46)

Šenčur: Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Majkić (Hrastnik), Spanić (Postojna), Gajšek (Podčetrtek).
Šenčur GGD: Deray 13 (3:3), Martinčič 12, Pajić 6, Pavić 12, Rizman 2, Novak, Cuderman, Jeršin 1 (1:2), Tovilović, Stanojević 2, Hadžifejzović 4 (0:2), Karavdić 5 (2:4).
Union Olimpija: Oliver 11 (3:3), Mulalić 8 (2:2), Milošević 10 (4:5), Jefferson 9 (0:1), Hrovat 5, Barbarič 7 (1:2), Šaškov 2, Mesiček 7 (1:2), Pelko 5, Jurček, Mladjan, Janežič.
Prosti meti: Šenčur GGD 6:11, Union Olimpija 11:15.
Met za tri točke: Šenčur GGD 7:19 (Martinčič 4, Pajić 2, Karavdić), Union Olimpija 5:18 (Mulalić 2, Jefferson, Hrovat, Pelko).
Osebne napake: Šenčur GGD 25, Union Olimpija 20.