26.05.2016 20:52:10

Zlatorog v finalu, nov polom Olimpije

Košarkarji Zlatoroga so v tretji tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Union Olimpijo z 68:59 in si zagotovili finale, kjer bodo igrali proti zmagovalcu dvoboja med Krko in Helios Suns.

Zlatorog se je četrtič uvrstil v finale (1999, 2000, 2004), naslova državnega prvaka pa še nima. Na drugi strani Union Olimpija nadaljuje sušo lovorik. Zadnja, pokal Spar, ima že zaprašeno letnico - februar 2013, državni prvaki pa Ljubljančani niso bili že od 2009.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so se zasluženo uvrstili v finale. Unovčili so prednost domače dvorane, v kateri poraza ne poznajo že tri mesece oziroma devet tekem. Hkrati so imeli danes še bučno podporo s tribun, saj se je v Treh lilijah zbralo blizu 1500 gledalcev, ki so z navdušenjem proslavili uspeh oziroma peto zmago v sedmih letošnjih dvobojih s petnajstkratni državnimi prvaki.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Z delnim izidom 8:2 so Laščani, ki so zaradi poškodbe igrali brez prvega strelca in skakalca ekipe Jamarja Abramsa, v 34. minuti prišli do prednosti 55:49, ki je do konca niso izpustili iz rok. Union Olimpija je najbližje prišla dve minuti in pol pred koncem na 57:54, v zaključnih minutah pa so domačini zadeli vse proste mete, Ljubljančani pa so bili le polovično uspešni. S kazenske črte so skupaj zgrešili 12 metov, oziroma so bili 57-odstotni.

Daniel Vujasinović (7 podaj) je sedem od svojih 14 točk dosegel v zadnji četrtini. Štirinajst točk je dosegel tudi Miha Vašl, dvojnega dvojčka je zbral Chris Booker (15 točk, 12 skokov), blizu pa je bil tudi Goran Jurak (11 točk, 8 skokov). Pri poražencih je s 17 točkami sezono končal Sava Lešić.

Zlatorog - Union Olimpija 68:59 (14:16, 29:24, 47:45)
* Dvorana Tri lilije, gledalcev 1500, sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj).
* Zlatorog: Jurak 11 (2:2), Barič 2 (0:2), Jeftić 5, Booker 15 (7:7), Vašl 14 (7:8), Vujasinović 14 (4:4), Đekić 3, Čebašek 4 (2:2).
* Union Olimpija: Rupnik 3, Robinson 9 (3:4), Hrovat 4 (2:2), Nikolić 1 (1:2), Lapornik 12 (1:2), Lešić 17 (2:6), Zagorac 12 (6:10), Zakis 1 (1:2).
* Prosti meti: Zlatorog 22:25, Union Olimpija 16:28.
* Met za tri točke: Zlatorog 6:18 (Vujasinović 2, Vašl, Jeftić, Jurak, Đekić), Union Olimpija 5:18 (Zagorac 2, Lapornik, Lešić, Rupnik).
* Osebne napake: Zlatorog 25, Union Olimpija 26.