30.03.2016 21:52:54

Olimpija boljša od Heliosa za kar 51 točk!?

Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 105:54

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili drugo zmago v ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci v Stožicah so premagali Helios Suns z 51 točkami razlike. Po treh neprepričljivih predstavah so Ljubljančani tokrat z zavzeto in motivirano igro napovedali boj za najvišja mesta.

Domžalčani so v Stožice prišli po dveh zmagah; doma s Krko in v gosteh z aktualnim prvakom Tajfunom. A tokrat so bili proti razpoloženi zasedbi Gašperja Potočnika brez možnosti za uspeh. Zeleno-beli so že v prvi četrtini nakazali svojo namero (26:9), v nadaljevanju pa jo tudi potrdili. Drugo četrtino so dobili s 26:18, tretjo 21:6, tekma pa se je končala z rekordnim izidom v skupini za prvaka 105:54.

Obe ekipi imata zdaj štirinajstdnevni premor - zaradi zaključnih turnirjev v mlajših kategorijah; Union Olimpija bo 13. aprila gostovala v Novem mestu, Helios Suns pa bodo gostili zasedbo Zlatoroga.

Preostali tekmi v skupini za prvaka bosta v soboto, 2. aprila. Zlatorog bo gostil Tajfun, Rogaška pa Krko.

Union Olimpija - Helios 105:54 (26:9, 55:27, 76:33).
Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Krejić, Nedović (oba Kranj), Rener (Koper).

Union Olimpija: Pavličević 14, Rupnik 10, Robinson 17, Hrovat 2, Nikolić 2, Vučetić 2, Lapornik 7 (3:3), Lešić 17 (3:5), Zagorac 11 (1:2), Mahkovic 13 (2:2), Zakis 10.
Helios Suns: Čakarun 12, Ja. Močnik 8 (3:3), Gorjanc 3 (1:2), Zagorac 7 (1:2), Atanacković 4 (2:4), Lelić 11 (2:2), Robertson 9 (1:1).
Prosti meti: Union Olimpija 9:12, Helios Suns 10:14.
Met za tri točke: Union Olimpija 12:22 (Pavličević 4, Robinson 3, Lešić 2, Rupnik 2, Mahkovic), Helios Suns 2:26 (Ja. Močnik, Lelić).
Osebne napake: Union Olimpija 19, Helios Suns 20.