Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

LIGA TELEMACH: Rogaški zmaga nad LTH Castings

m24.si
Košarkarji Rogaške so v 17. krogu lige Telemach premagali LTH Castings s 86:70

Lastovka - Helios Suns 57:78

Košarkarji Helios Suns so v 17. krogu lige Telemach premagali Lastovko z 78:57 (16:17, 46:26, 66:39).

Košarkarji Helios Suns so si z zmago v mestnem derbiju proti Lastovki kot zadnji zagotovili mesto v ligi Telemach za prvaka. Novinca v prvoligaški druščini in finalista pokala Spar so premagali še drugič v sezoni, tokrat z 21 točkami razlike.

Po izenačenih uvodnih petnajstih minutah se je tekmo prelomila v drugi polovici druge četrtine. Helios Suns je na krilih najnižjega igralca na parketu Jana Močnika (178 cm) poskrbel, da je bilo nadaljevanje zgolj formalnost. Jan Močnik je k delnemu izidu 20:0 prispeval enajst točk, na koncu tekme pa je bil z 19 točkami (14 v prvem polčasu, trojke 4:6) prvi strelec tekme.

Helios Suns je v drugem delu zlahka zadržal prednost, saj je imel poleg Jana Močnika še tri igralce z dvomestnim izkupičkom. Đorđe Lelić in Simo Atanacković sta dosegla po 13 točk, 11 pa jih je dodal Marjan Čakarun. Na drugi strani, kjer se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce, se lahko z enajstimi točkami pohvali kapetan Dragan Pušič.

Lastovka bo v zadnjem krogu (8. 3.) gostovala v Šenčurju, Helios Suns pa čaka dvotedenski premor. V naslednjem krogu je namreč prost, liga za prvaka pa se bo nadaljevala 19. marca.

Andrej Žakelj, trener Lastovke: "Čestitke Helios Suns za zasluženo zmago in uvrstitev v ligo Telemach za prvaka. Mi smo drugo četrtino odigrali porazno tako v obrambi kot tudi v napadu. Tekma je bila takrat odločena. V drugem polčasu smo sicer še nekaj poskušali, a tokrat nismo bili dovolj zbrani in osredotočeni, da bi parirali ekipi Heliosa."

Jakša Vulić, trener Helios Suns: "Pričakoval sem težjo tekmo. V drugi četrtini smo odigrali odlično in tedaj praktično rešili vse dvome o zmagovalcu. Fantom moram čestitati, saj le mi vemo, kaj vse smo preživeli v zadnjih treh mesecih in s kakšnimi pritiski smo se soočali. Praktično vsaka tekma je bila za nas biti ali ne biti. Sedaj imamo na voljo malo odmora, da se regeneriramo in pripravimo na ligo Telemach za prvaka. Verjamem, da nam bo tam veliko lažje, saj pritisk ne bo tolikšen. Verjamem, da bodo fantje tam prikazali še boljše igre."

Lastovka - Helios Suns 57:78 (17:16, 26:46, 39:66)

Domžale: Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Nedović, Škrbec (oba Kranj), Gajšek (Podčetrtek).
Lastovka: Percel 5, Novak 4 (0:2), Šaškov 9 (4:4), Mlakar 4 (2:2), Zekavičić 6 (2:4), Pušič 11 (4:4), Julević 5, Šutulović 2 (2:2), Balažic 6, Janc 2, Rizvić 2 (2:2), Dobravec 1 (1:2).
Helios Suns: Ju. Močnik 6 (0:2), Čakarun 11 (1:1), Ja. Močnik 19 (3:3), Andriuškevičius 5 (3:4), Berlič 2, Korošec 4, Zagorac 3, Atanacković 13 (2:2), Lelić 13 (6:6), Robertson 2.
Prosti meti: Lastovka 17:22, Helios Suns 15:18.
Met za tri točke: Lastovka 6:23 (Balažic 2, Pušič, Šaškov, Julević, Percel), Helios Suns 9:28 (Ja. Močnik 4, Ju. Močnik 2, Zagorac, Lelić, Atanacković).
Osebne napake: Lastovka 23, Helios Suns 20.
Pet osebnih: /.

Elektra - Zlatorog 62:121

Šoštanj, 5. marca - Košarkarji Zlatoroga so v 17. krogu lige Telemach premagali Elektro s 121:62.

Košarkarji Zlatoroga so drugi udeleženec lige za prvaka, ki si je mesto v šestčlanskem tekmovanju zagotovili prek rednega dela. Poleg Laščanov bodo v njej igrali še Tajfun, Krka, Union Olimpija, Rogaška in Helios Suns.

Zlatorog si je mesto med prvimi tremi ekipami zagotovil krog pred koncem z zanesljivo zmago pri zadnjeuvrščeni Elektri. Sicer pa je bila za varovance trenerja Aleša Pipana to osma zmaga na zadnjih devetih tekmah oziroma enajsta v sezoni.

Gostje so bili ob polčasu na dobri poti, da zrušijo rekord po številu doseženih točk v ligi Telemach, ki ga je postavil Helios Suns v prvem krogu te sezone prav proti Elektri. Domžalčani so tedaj zmagali s 134 doseženimi točkami, Zlatorog pa je bil po prvih 20 minutah pri 68 točk.

V drugem polčasu je Zlatorog malce 'spustil plin', oziroma so si igralci razdelili minutažo, vseeno pa je na koncu vpisal tretji najboljši tovrstni dosežek v tej sezoni. Več točk je dosegel le še Šenčur (124).

Zlatorog bo redni del - liga za prvaka se bo nadaljevala 19. marca - končal 9. marca v Škofji Loki, Elektra pa bo dan prej gostovala v Portorožu. Liga za obstanek se bo začela 16. marca.

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Fantje so se trudili po najboljših močeh. Žal smo naleteli na izjemno strelsko razpoloženo ekipo Zlatoroga, ki ji čestitam za zasluženo zmago."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Napravili smo tisto, kar smo si želeli. Po tekmi je najbolj pomembno, da ni prišlo do kakšne poškodbe ter da se sedaj lahko osredotočimo na nove izzive, ki so pred nami."

Elektra - Zlatorog 62:121 (14:35, 24:68, 40:97)

Šoštanj: Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: E. Javor (Ljubljana), Pur (Šmarje pri Jelšah), Vuga (Izola).
Elektra: J. Kosi 15 (3:4), Omladič 17 (4:5), Petelinšek 4, T. Kosi 2 (2:4), Đurica 6, Hasić 14 (3:4), Ivenčnik 2, Purnat 2.
Zlatorog: Jurak 2 (2:2), Barič 4, Jeftić 18 (2:3), Lisica 14 (2:4), Miklavčič 10, Krušič 19 (9:9), Vašl 20, Abrams 14 (2:2), Vujasinović 2 (2:2), Đekić 6 (4:6), Čebašek 12 (0:1).
Prosti meti: Elektra 12:17, Zlatorog 23:29.
Met za tri točke: Elektra 6:19 (Hasić 3, J. Kosi 2, Omladič), Zlatorog 12:30 (Vašl 6, Abrams 2, Miklavčič 2, Čebašek 2).
Osebne napake: Elektra 25, Zlatorog 19.
Pet osebnih: J. Kosi (35.).

LTH Castings - Rogaška 70:86

Kljub temu, da so si že pred časom zagotovili prvo mesto in uvrstitev v ligo Telemach za prvaka, košarkarji Rogaške ne popuščajo. Na gostovanju v Škofji Loki so zabeležili deseto zaporedno zmago, skupno pa štirinajsto v petnajstih tekmah. Poraza ne poznajo že več kot tri mesece oziroma od konca novembra.

LTH Castings je doživel tretji poraz v nizu in je z mislimi že v ligi za obstanek, ki se bo začela 16. marca. Do tedaj ga čaka še gostovanje pri Zlatorogu.

Rogaška je novo zmago zabeležila brez prvega strelca in skakalca Coryja Remekuna. Odločilno razliko si je ustvarila v drugi četrtini in na začetku drugega polčasa. Med 14. in 23. minuto je naredila delni izid 29:10 in od zaostanka 30:32 prišla do vodstva 57:42.

Odsotnost Remekuna je zapolnil Milivoje Mijović, ki je odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Rogaške. Dosegel je 27 točk ob metu 5:6 za dve točki ter 5:6 za tri točke. 19 točk je dodal Mladen Primorac, 15 pa Tadej Ferme. Rogaška je zadela tudi 14 trojk.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Gostujoči košarkarji iz Rogaške Slatine so bili strelsko zelo razpoloženi in so se na koncu povsem zasluženo veselili nove zmage. Znova so dokazali, da gre za najboljšo ekipo v ligi Telemach. Sam s porazom nikakor ne morem biti zadovoljen, medtem ko za predstavo in pristop svojim varovancem nimam kaj očitati."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Tekmo smo odprli v revialnem slogu, obrambo pa nato začeli igrati v drugi četrtini. Tedaj smo si prvič ustvarili razliko. V istem ritmu smo nadaljevali vse do štirih minut pred koncem, ko so domačini proti naši rezervni peterki omilili poraz. Bolj kot zmaga veselijo izvidi magnetnih resonanc, ki sta ju opravila oba naša Američana. Ti govorijo, da se oba vračata na parket že v prihodnjem tednu."

LTH Castings - Rogaška 70:86 (26:20, 40:49, 55:74)

Škofja Loka: Dvorana Poden, gledalec 200, sodniki: Petek (Maribor), Lovšin, U. Kolar (oba Ljubljana).
LTH Castings: Čančar 12 (3:3), Sajevic 6, Abramovič 13 (2:2), Habat 2, Akodo 4, Radulović 12, Morina 21 (3:3).
Rogaška: Ferme 15 (4:4), Milašinovič 10 (2:2), Fon 7, Boban 6, Grušovnik 2, Primorac 19 (4:4), Mijović 27 (2:3).
Prosti meti: LTH Castings 7:8, Rogaška 12:13.
Met za tri točke: LTH Castings 3:14 (Čančar, Morina, Abramovič), Rogaška 14:35 (Mijović 5, Ferme 3, Boban 2, Milašinovič 2, Fon, Primorac).
Osebne napake: LTH Castings 17, Rogaška 17.