Maja Monrue: Še vedno verjame, da je v dvoje ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 27.02.2016 22:13:20

Zmage za Šenčur, Rogaško in Helios

vszi
V ligi Telemach so bile odigrane tekme 16. kroga. Zmag so se veselili Šenčur, Rogaška in Helios.

ŠENČUR - LTH CASTINGS 79:47
Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 16. krogu lige Telemach premagali LTH Castings z 79:47 (24:15, 37:27, 52:38). Šenčur Gorenjska gradbena družba je prekinil niz štirih porazov. Pred domačimi gledalci je v lokalnem derbiju nadigral LTH Castings z 32 točkami razlike in z deveto zmago ohranil možnosti za uvrstitev v ligo za prvaka. Ekipi sta dva kroga pred koncem rednega dela izenačeni na četrtem mestu, medsebojna razlika pa je zavoljo današnje visoke zmage na strani Šenčurja.

LTH Castings je prišel v Šenčur s tremi zmagami na zadnjih štirih nastopih, vendar je hitro spoznal, da jih čaka čvrst in motiviran nasprotnik. Ta je tekmo odločil v drugem polčasu, v katerem so gostje zmogli vsega 20 točk oziroma ga je Šenčur dobil z 22 točkami naskoka.

Pri domačih so trije igralci presegli mejo desetih točk - Jan Špan 15 točk, Nejc Martinčič 13, Boris Jeršin 12, v vrstah gostov pa sta to komaj dosegla Vlatko Čančar (11) in Bojan Radulović (11). Šenčur Ggd ima do konca še Hopse v gosteh in Lastovko doma, LTH Castings pa čakata dve težki preizkušnji; Rogaška pred domačimi gledalci in Zlatorog v Laškem.

HELIOS SUNS - HOPSI POLZELA 79:75
Košarkarji Helios Suns so v 16. krogu lige Telemach premagali Hopse Polzelo s 79:75 (20:24, 34:43, 65:54). Košarkarji Helios Suns so naredili nov korak k uvrstitvi na eno od prvih treh mest po rednem delu, ki v nadaljevanju prvenstva prinašajo igranje v skupini za prvaka skupaj s Krko, Tajfunom in Unionom Olimpijo. Pred domačimi gledalci so v razburljivi tekmi z dvema velikima preobratoma in zametkom tretjega premagali Hopse z 79:75.

Domžalčani so stežka prišli do desete zmage v prvenstvu. Ob polčasu so zaostajali za devet točk, potem ko so v drugi četrtini dosegli le 14 točk. A se je nato slika obrnila. V tretji četrtini so zmrznili gostje, zmogli vsega 11 točk, domači pa so rešetali njihov koš in po 30 minutah je bilo na semaforju 65:54, v trdnem vodstvu pa so bili Domžalčani tudi še pet minut pred koncem, ko je bilo 75:65.

Toda končnica je bila nadvse razburljiva. Ekipi s Polzele je uspelo izničiti ves zaostanek, v predzadnji minuti je Rizman s trojko izenačil. A Jure Močnik s košem ter Marjan Čakarun in Željko Zagorac s prostimi meti so tehtnico vendarle spet nagnili na domžalsko stran za zmago z 79:75. Z 20 in 19 točkami sta bila najboljša pri domačih Djordje Lelić in Zagorac, ta je dodal je še sedem skokov, Žan Kosič pa je imel točko manj za goste. Helios Suns ima do konca rednega dela le še eno tekmo - naslednji vikend domžalski derbi z Lastovko, Hopse pa doma čaka še obračun s Šenčurjem Ggd in gostovanje pri Rogaški.

PORTORO - LASTOVKA 66:71
Portorož, 27. februarja - Košarkarji Lastovke so v 16. krogu lige Telemach premagali Portorož z 71:66 (15:8, 33:36, 50:54). Košarkarji Lastovke s trenerjem Andrejem Žakljem ostajajo hit zadnjih tednov na slovenski košarkarski sceni. Potem ko so se senzacionalno uvrstili v finale pokala Spar, z dobrimi igrami nadaljujejo tudi v ligi Telemach. V Portorožu so zabeležili tretjo zmago v zadnjih štirih tekmah v ligi Telemach, tako da so kot novinci v elitni druščini vedno bližje osnovnemu cilju - obstanku med najboljšimi.

Portorož je izgubil četrto tekmo v nizu in zdrsnil na izkupiček 5-10. Zmago je zapravil v zadnjih desetih minutah. Gostje iz Domžal so se v vodstvo prebili z delnim izidom 10:0, prednosti koša ali dveh pa do konca niso izpustili iz rok. Gostitelji so jih imeli vseskozi na dosegu, vendar so bili Mensud Julević in soigralci v zaključku dovolj zbrani na črti prostih metov, da so s Primorske odnesli dve točki. Portorož je v naslednjem krogu prost, v zadnjem, 8. marca, pa ga čaka Elektra doma. Lastovka bo 5. marca gostila Helios Suns, 8. marca pa gostovala v Šenčurju.

ZLATOROG - ROGAŠKA 78:84
Laško, 27. februarja - Košarkarji Rogaške so v 16. krogu lige Telemach premagali Zlatorog s 84:78 (26:31, 44:44, 72:59). Varovanci trenerja Damjana Novakovića nadaljujejo zmagoviti niz. Čeprav so si že v prejšnjem krogu teoretično zagotovili uvrstitev v ligo Telemach za prvaka, so tudi derbi kroga končali z dvignjenimi rokami in nasmeškom na obrazu. V Laškem so Zlatorog premagali s 84:78.

Za Rogaško je to trinajsta zmaga v ligi Telemach, deveta v nizu. V celi sezoni je izgubila le enkrat, na gostovanju v Šenčurju konec novembra. Laščani so sicer dobro odprli tekmo, bili v prvem polčasu povsem enakovreden tekmec, v tretji četrtini pa so gostje dokazali, da imajo več razpoloženih in bolj kakovostnih igralcev, ki so odločilno razliko naredili pod obročema. V prvi vrsti Mladena Primorca, ki je imel že v prvem polčasu dvojnega dvojčka (11 točk, 11 skokov), tekmo pa je končal pri 22 točkah in 16 skokih (8 + 8). Milivoje Milović je dodal 18 točk, Antonio Boban pa 14. Tako je izvodenela odlična predstava Mihe Vašla na drugi strani; 20 točk, met iz igre 8:9, trojke 4:5.

Zlatorog bo v zadnjih dveh krogih gostoval v Šoštanju in gostil LTH Castings, Rogaško pa najprej čakajo Ločani v gosteh in za konec Hopsi v Rogaški Slatini.