21.10.2015 23:32:56

Uspešna vrnitev Ločanov

Grega Wernig

Košarkarji LTH Castingsa so v zaostali tekmi prvega kroga lige Telemach na domačem igrišču premagali Hopse z 88:75.

Gorenjski košarkarji so domačo sezono, v kateri ponovno nastopajo v prvi ligi, odprli z zmago nad Polzeljani, njihov odpor pa so zlomili v drugi polovici tekme.

V uvodnih dvajsetih minutah se je na parketu dvorane Poden odvijal izenačen boj, Škofjeločani in Polzeljani si niso mogli priigrati otipljive prednosti. Zato pa je druga polovica tekme minila v absolutni prevladi izbrancev domačega trenerja Aleksandra Sekulića, ki so se dobesedno razleteli na igrišču in Savinjčane zasenčili v vseh prvinah košarkarske igre.

Njihova prednost je strmo naraščala, po tretji četrtini je znašala 15 točk (72:57), najvišjo pa so dosegli v sami končnici, ko je dvakrat narasla na 19 točk (83:64 in 85:66).

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Robert Abramovič s 23 in Vlatko Čančar z 21 točkami, v gostujoči pa je Royce Amir Woolridge dosegel 24 ter po sedem skokov in podaj, medtem ko je Avery Adams Dingman prispeval 17 točk.