STA/ku
02.03.2015 21:29:07

Liga Telemach: Razbita tabla ni prinesla zmage

Grega Wernig

Košarkarji Rogaške so si privoščili boleč poraz na poti v ligo za prvaka, še posebej, ker je njihov najresnejši tekmec, Grosbasket, vpisal dve točki.

Slatinčani so tako zdrsnili s petega mesta, še zadnjega, ki neposredno vodi v ligo za prvaka, Hopsi, ki so nastopili brez poškodovanega Gorana Jagodnika, pa so s tretjo zmago v zadnjih štirih krogih potrdili visoke ambicije. Nesporni junak in kralj kroga je Jan Rizman.

Laščani so nepričakovani dve točki osvojili v zadnjih minutah tekme, ki je bila kar 17-krat izenačena, moštvi pa sta se 12-krat izmenjali v vodstvu. V prvem polčasu sta obe moštvi blesteli v napadu; Rogaška je za dve točki zgrešila le tri poskuse (17:20), Hopsi pa so trojke metali 6:9. Posledično so gledalci že do polčasa videli skoraj 100 točk, podobno napadalno predstavo pa sta ekipi ponovili tudi v nadaljevanju.

Rogaška je do svoje najvišje prednosti na tekmi prišla pet minut pred koncem (87:80), vendar ji ta, podobno kot 93:88 (2:30 do konca), ni zadostovala za uspeh. Ni namreč računala na življenjsko predstavo Jana Rizmana, ki je z 31 točkami in rekordnim statističnim indeksom v tej sezoni lige Telemach - 42 - postal nesporni kralj 19. kroga.

Zadel je vseh sedem poskusov za tri točke, za dve je metal 3:4, ob tem pa je zbral še sedem podaj in tri skoke. Zadnjih osem točk je dosegel v zadnjih 75 sekundah; najprej dve trojki, nato pa še dva prosta meta, ki sta vodstvo domačih 93:88 pretopila v zmago Hopsov s 97:93.

V Šoštanju so z nekaj dnevi zamude le izpeljali obračun dna lige Telemach. Prvi poskus se je namreč v petek končal z razbito tablo že med ogrevanjem, zato so morali tekmo prestaviti na danes. Gledalci pa so zdaj videli še dodatek, saj se je tekma končala šele po podaljšku, pa tudi redni del je postregel s pravo dramo ob koncu, vseeno pa niso dočakali prve šoštanjske zmage.

Rogaška - Hopsi Polzela 93:97 (21:25, 47:50, 74:72)
* Rogaška Slatina - Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 500, sodniki: Vučković (Maribor), E. Javor, Zupančič (oba Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 6, Pelc 3, Boban 5, Dimec 20 (2:2), Čebular 25 (9:9), Primorac 13 (2:2), Bubnić 21 (4:4).
* Hopsi Polzela: Abramovič 14, Rizman 31 (4:5), Vuković 3 (1:1), Zolotić 13 (3:4), Godler 5 (1:3), Atanackovič 14 (2:2), Mikulič 13 (4:5), Ahmedović 4.
* Prosti meti: Rogaška 17:17, Hopsi Polzela 15:20.
* Met za tri točke: Rogaška 8:26 (Ferme 2, Čebular 2, Boban, Bubnić, Primorac, Pelc), Hopsi Polzela 12:21 (Rizman 7, Abramovič 4, Mikulič).
* Osebne napake: Rogaška 22, Hopsi Polzela 23.
* Pet osebnih: /.

Maribor Nova KBM - Tajfun 65:73 (16:16, 32:38, 50:60)
* Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev 150, sodniki: Poljanšek (Žiri), Česen (Kranj), Benko (Ljubljana).
* Maribor Nova KBM: Rožanc 9 (2:4), Matijevič 2, Kosič 2, Ruphin 18 (2:3), Šarkinović 16 (5:6), Lopičić 18 (4:5).
* Tajfun: Williams 4, Milovac 2, Držić 20 (3:3), Germek 4, S. Sebič 6, Zimić 11 (3:4), Cehnar 3, Tomič 3, Bratož 4 (2:2), Clark 14 (2:2), Drobnjak 2.
* Prosti meti: Maribor Nova KBM 13:18, Tajfun 10:11.
* Met za tri točke: Maribor Nova KBM 4:22 (Šarkinović 3, Rožanc), Tajfun 9:28 (Držić 5, Clark 2, Cehnar, Tomič).
* Osebne napake: Maribor Nova KBM 16, Tajfun 26.
* Pet osebnih: Lopičić (36.).

Grosbasket - Zlatorog 78:77 (15:22, 35:43, 56:58)
* Grosuplje - Dvorana Brinje, gledalcev 300, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Rener (Koper), Vuga (Izola).
* Grosbasket: Jerman 6 (1:2), Tomič 24 (3:4), Grubelič 2, Trampuš 10 (2:3), Julević 10 (2:4), Mali 3, Papac 1 (1:2), Zagorac 22 (0:2).
* Zlatorog: Tratnik 10 (1:2), Jovanović 12, Lapornik 17, Marasović 11 (1:1), Ponjavić 10 (2:2), Zagorac 14 (3:4), Vašl 3.
* Prosti meti: Grosbasket 9:17, Zlatorog 7:9.
* Met za tri točke: Grosbasket 7:24 (Zagorac 2, Trampuš 2, Jerman, Tomič, Mali), Zlatorog 12:27 (Jovanović 4, Lapornik 3, Ponjavić 2, Zagorac, Vašl, Tratnik).
* Osebne napake: Grosbasket 18, Zlatorog 23.

Elektra - Helios Suns 84:92 (16:23, 38:31, 57:56, 77:77)
Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Nedović, Škrbec (oba Kranj), Mlakar (Škofja Loka).
* Elektra: Čebašek 6 (2:2), Cohn III 24 (0:3), Zagorc 12 (3:4), Malus 17 (5:6), Fifolt 9 (1:2), Bajramlić 2, Brčina 14.
* Helios Suns: Upshaw 6, Močnik 14 (7:8), Korošec 2, Morina 12, Casey 8, Vončina 15 (4:6), Maker 10 (2:3), Pelko 25 (12:13).
* Prosti meti: Elektra 11:17, Helios Suns 25:30.
* Met za tri točke: Elektra 9:22 (Cohn III 4, Brčina 4, Zagorc), Helios Suns 7:24 (Pelko 3, Upshaw 2, Vončina, Močnik).
* Osebne napake: Elektra 32, Helios Suns 19.
* Pet osebnih: Čebašek (38.), Fifolt (42.), Malus (43.).