Skrito v raju: To je najljubši prizor Mateja ...

0 19.10.2014 10:59:31

Celjanke vnovič suverene

Grega Wernig
Košarkarice so v soboto opravile z 2. kolom 1. SKL za ženske.

Na derbiju dveh slovenskih jadranskih ligašev sta se v Grosupljem merili zasedbi Grosbasketa in Athlete Celja. Prvi je odlično začel tekmo, povedel z 18:10, nato pa so aktualne državne prvakinje pokazale svojo moč in še drugo zmago v sezoni (92:60).

Še drugo tekmo zapored je bila najboljša strelka štajerske zasedbe Marica Gajić, ki je z 22 točkami in 12 skoki (indeks 25) znova postala MVP kroga. Poleg nje so tekmo z dvoštevilno točkovno bero končale še Rebeka Abramovič (13), Ivana Dojkić (12) in Eva Lisec (10, 10 skokov). Na drugi strani je bila med Grosupeljčankami s 25 točkami (10/11 za dve, 0/6 za tri) najboljša Američanka Haleight Lankster.

"Morali bomo še povečati agresivnost v obrambi, saj smo hitra ekipa, ki mora to prednost izkoriščati skozi celo tekmo," je po tekmi povedal grosupeljski trener Luka Hrovatin, ki bo to taktiko z dekleti proti Celjankam lahko uporabil že ta četrtek, ko si bosta ekipi znova stali nasproti na tekmi 1. kola ženske Jadranske lige. Dolenjski prvoligaš bo tudi na tej tekmi nastopil oslabljen, saj ima slovenska reprezentantka Martina Osterman težave s hrbtom.

DVAKRAT V TRETJI ČETRTINI
Prvenca v sezoni pa so se na gostovanju v Domžalah razveselile Konjičanke. Dvoboj ekip, ki se bodo ob Mariborčankah najverjetneje potegovale za preostalo mesto v končnici, je bil v uvodnih 21 minutah izenačen. Varovanke Stojana Finka so nato strnile svoje vrste v obrambi, se z nizom 19:4 povzpele na 14 točk naskoka (34:48) in prednost uspešno zadržale do konca. 18-letna Nika Pokorn, ki je s šestimi zaporednimi točkami začela odločilen niz Konjičank, je tekmo končala pri 14 točkah, medtem ko je bila pri Domžalčankah znova najuspešnejša Anja Ilievski (21 točk).

Na preostali tekmi je Triglav, podobno kot košarkarice iz Slovenskih Konjic, določitev o zmagovalcu proti Mariborčankam rešil v tretji četrtini z delnim nizom 13:2. Trener Emir Haskić po tekmi ni bil zadovoljen s prikazano igro, ki pa jo bodo Kranjčanke lahko izboljševale skozi celoten teden, saj je njihova prva tekma regionalnega tekmovanja proti Budućnosti prestavljena na 26. oktober.

Državno prvenstvo se bo z dvema tekmama nadaljevalo v soboto (Konjice - Grosbasket, Maribor - Domžale), medtem ko bo dvoboj Triglava in Athlete Celja, ki po dveh tekmah edina ostajata pri stoodstotnem izkupičku, na sporedu v nedeljo, 2. novembra.