Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
tk
tk
28. 03. 2026 · 06:01
Deli članek:

Vroči Dončić tako preprečil dramo, a prejel slabe novice

Profimedia

Košarkarji Los Angeles Lakersov so gostili Brooklyn, eno od najslabših ekip v ligi in prišli do zmage s 116:99.

S trinajstimi zmagami na zadnjih petnajstih tekmah so Los Angeles Lakersi ekipo Brooklyna pričakali kot veliki favoriti dvoboja. Bila je ena od tistih tekem, o kateri so navijači razmišljali le, s kako veliko razliko jo bodo jezerniki dobili. A gostitelji tega dvoboja so uspeli vse skupaj zelo zaplesti. Po tem, ko nekaj časa ni bilo jasno, ali bo Luka Dončić odigral to tekmo zaradi bolečin v stegenski mišici, je pred tekmo vendarle dobil zeleno luč za igranje. 

Tako kot se Lakersom to že večkrat v sezoni dogaja, so tudi proti slabše postavljenim ekipam (Brooklyn je šele 13. ekipa vzhoda) velikokrat odigrali brez prave energije. Napadalno so bili sicer zelo uspešni, ne nazadnje imajo v svojih vrstah Luko Dončića, LeBrona Jamesa in Austina Reavesa, obrambno pa so bili zelo slabi, kar je tudi slabšemu tekmecu omogočalo, da praktično vse do zadnje četrtine ohranja možnosti za zmago. 

Dončić je kljub bolečinam in utrujenosti odigral izjemen prvi polčas, v katerem je dosegel 24 točk, bil je daleč najbolj razpoložen igralec Lakersov. Že v prvi polovici tekme je trener JJ Redick na parket poslal Bronnyja Jamesa, a je moral LeBronov sin kmalu na klop, saj je v tem času Brooklyn celo prišel do prednosti. Vse do zadnje četrtine so gostje držali korak z Lakersi, nato pa se je v zadnjih 12 minutah prebudil še Austin Reaves in jezerniki so končno spet prišli do dvomestne prednosti, do konca tekme pa povsem 'uničili' tekmeca ter zmagali s 116:99. 

Luka Dončić je še enkrat več presegel mejo 40 točk, dosegel jih je 41, temu dodal še 8 skokov in 3 asistence, Reaves je na koncu dosegel 26 točk. Je pa Luka Dončić na tekmi prejel tudi 16. tehnično napako po tem, ko se je zapletel v spor z Ziariejem Williamsom, kar pomeni, da bo Slovenec moral izpustiti tekmo z Washingtonom, ki bo na sporedu v noči na torek po slovenskem času.