Liga NBA je naznanila, da bo njeno nagrado za življenjsko delo Chuck Daly letos romala v roke Dona Nelsona, nekdanjega generalnega menedžerja in tudi trenerja Dallas Mavericksov. To delo je danes 85-letni Američan opravljal od leta 1997 do 2005.
Nelsonov sin Donnie je očeta na mestu generalnega menedžerja zamenjal leta 2005 in to delo opravljal vse do leta 2021. Donnie Nelson je bil eden glavnih akterjev poslov okoli nabora lige NBA leta 2018, ko je Dallas v svoje vrste dobil Luko Dončića.
Nelson bo nagrado prejel pred drugo tekmo finala lige NBA v noči na ponedeljek po slovenskem času, ko bo ta potekala v Oklahomi, kjer se bosta znova borila Oklahoma City Thunder in Indiana Pacers, ki v serijo vodijo z 1:0.
Don Nelson is already at the Finals in OKC doing interviews about his Chuck Daly Lifetime Achievement Award from the @NBA_Coaches.
— Marc Stein (@TheSteinLine) June 8, 2025
Here he is wearing Luka 4s in the Gone Fishing colorway in a nod to the fish ties he wore as a coach.
And here’s our chat: https://t.co/LW6Y68XiBy https://t.co/CV1MMB03nW pic.twitter.com/XGkQn0fn51
Nelson pa je pred svečanim prejemom nagrade že napovedal poseben protest! In to samo zaradi slovenskega zvezdnika. Nagrado bo namreč prejel obut v Lukove superge, s čimer bo izrazil svoje nezadovoljstvo, svoje razočaranje nad Dončićevo februarsko prodajo iz Dallasa v Los Angeles.
"Luka je moj ljubi prijatelj in kot protest njegovi prodaji k Lakersom bom obut v ene od njegovih novih superg. To sem res želel omeniti," je o unikatnem dejanju v Lukovo podporo povedal insajderju lige NBA, Marcu Steinu, pri čemer - kažejo prizori - je že nosil Lukove superge.
"Vedno sem sledil moji filozofiji, ki pravi tako: ko imaš izrednega igralca, je ta tvoj za celo življenje. Fantastičnih igralcev se ne smeš znebiti. Ko je prišlo do Dončićeve prodaje, sem bil precej razočaran," je še izpostavil nekdanji trener.