Po tem, ko se je izkazalo, da bo moral LeBron James zaradi poškodbe počivati teden ali dva, je postalo jasno tudi to, da bo moral nekoliko drugačno vlogo kot po navadi prevzeti Luka Dončić. Na gostovanju pri Brooklynu je tako namesto običajnih 33 do 35 minut tokrat na parketu preživel kar 41 minut, Lakers pa so tekmo začeli z zanimivo postavo: od Dončiću so se na parketu znašli še Gabe Vincent, Austin Reaves, Dalton Knecht in Alex Len, ki je bil ob odsotnosti Jaxsona Hayesa edini razpoložljivi center, Lakers pa pogrešajo predvsem Japonca Ruija Hačimuro, ki je prav tako poškodovan.
Začetek je bil za goste izjemen, po zaslugi treh hitrih trojk Vincenta so povedli z 28:16 po prvi četrtini, ki jo je z zabijanjem zapečatil Dalton Knecht. A v nadaljevanju tekme se je razigral Tyrese Martin, na drugi strani pa je Jezernikom zelo pešal met iz igre, vključno z Dončićem, kar je pomenilo vodstvo domačih 48:47 ob polčasu. V tretji četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v zadnji četrtini pa je bila igra Lakersov povsem neprepoznavna in raztrgana, svoje so z nenavadnimi odločitvami dodali tudi sodniške odločitve, ki so skozi celo tekmo jezile slovenskega zvezdnika. 38 sekund pred koncem so po trojki Reavesa Lakersi še imeli nekaj upanja (103:106), izid na 106:108 je po nori trojki znižal Dončić, a kaj ko so si Lakersi nato privoščili kiks v obrambi in Clowneyja pustili samega, ta pa je z zabijanjem in dodatnim prostim metom odločil zmagovalca.
Pri Lakersih je bil najučinkovitejši Gabe Vincent s 24 točkami, Luka Dončić je zbral 22 točk, 12 skokov in 12 asistenc, kar je bil njegov peti trojni dvojček sezone. Lakersi se bodo zdaj v noči na petek ob 00:30 pomerili z Milwaukeejem.