Alfa in omega košarke na drugi strani Atlantika je bil v zadnjem času posebej medijsko aktiven zaradi vikenda All Star in vseh debat okoli njega, a kadarkoli se možakar pojavi pred novinarji, ena od glavnih tem pogovora seveda postane selitev slovenskega superzvezdnika iz Dallasa v Los Angeles. Pred dnevi je Silver celo dobil vprašanje, ali je prestop izpolnjeval pogoje, ob katerih bi se lahko vmešalo vodstvo lige in na posel dalo veto ter ga s tem preprečilo. Da seveda o tem, kar se je zgodilo le enkrat v novejši zgodovini, ni moglo biti govora, je pojasnil.
No, nazadnje pa so ga veliko spraševali, kako gleda na dogajanje v Dallasu, kjer se z odhodom velikega ljubljenca in v marsikaterem pogledu večletnega košarkarskega, pa tudi športnega simbola mesta nikakor ne morejo sprijazniti. "Nobenega podatke nimam o tem, da bi lastniki Mavericksov delovali iz vzgibov, ki ne bi bili košarkarski. In niti malo ne dvomim, da so klub kupili, da bi ga obdržali v Dallasu in bili z njim tekmovalno uspešni. Prepričan sem, da so predani uspehu s to franšizo, tudi dolgoročnim," je dejal.
Potem ko je ovrgel tovrstne dvome in prodajo Dončića nekako upravičil na ta način, pa je nagovoril tudi navijače Dallasa. "Vse, kar lahko rečem navijačem, je, naj pustijo času čas. Čas bo namreč povedal, ali je šlo za pametno potezo, za pametno odločitev, za pametno menjavo. Mislim pa, da bi navijači Dallasa morali verjeti v svojo organizacijo, v svoj klub. Ta organizacija je namreč po mojem prepričanju naredila 'trade', za katerega verjame, da je v njenem najboljšem interesu. Naj imajo prav ali ne, povlekli so potezo in ni lahko biti v njihovih čevljih. Oni morajo živeti s tem, vodi pa jih prepričanje, da so naredili nekaj, kar jim bo pod črto prineslo naslov. Nisem v položaju, da bi o tem dvomil," je poudaril Silver.
Kar zadeva jezo navijačev, je poudaril, da jo razume, a da hkrati čuti empatijo tudi do kluba, ki mora to prenašati. A tudi do Dončića. "Luka mi je zelo všeč in zdi se mi, da je bil resnično presenečen in razočaran. Enako velja za navijače. Vendar pa vodilne može Dallasa dolgo poznam in ne glede na to, ali bo zgodovina pokazala, da je bila njihova odločitev pametna, ali ne, sem prepričan eno stvar: namreč da so delovali tako, kot so mislili, da je najbolje za njihovo franšizo," je zaključil komisar.
In verjetno ni treba posebej poudarjati, da je sprožil dodatno nezadovoljstvo tako med navijači medija kot med dallaškimi mediji. Oboji poudarjajo, da je bilo njegovo nagovarjanje dogodkov preveč neposredno, izrazito zagovarjanje dejanja Mavericksov oziroma njihovih vodilnih mož pa nepotrebno in pretirano. Predvsem pa da se prvi mož lige ni niti približal razumevanju tega, kaj navijači v resnici čutijo in kaj je bilo tisto, kar jih je najbolj zmotilo ter jih še vedno tako zelo moti.