22.10.2024 16:39:39

'Slovenka' Jessica Shepard znova prek trideset doseženih točk

Dve zelo dobri predstavi je v minulem tednu prikazala Ajša Sivka. Le ena podaja je do trojnega dvojčka zmanjkala Lei Bartelme, konstantno dobro formo pa kažeta Zala Friškovec in Eva Lisec, je v tedenskem pregledu nastopov slovenskih košarkaric zapisala KZS.

Veliko igralnih minut je pretekli teden dobila Ajša Sivka. Tako na tekmi evropskega pokala kot francoskega državnega prvenstva je na parketu prebila dobrih 33 minut. Tarbes je v evropskem pokalu z 68:59 ugnal Szekszard. Sivka je dosegla 14 točk, tri skoke in dve podaji, nato pa v domači francoski ligi ob porazu 53:74 proti Charnayju dodala še 15 točk in pet skokov.

Cinkarna Celje je v državnem prvenstvu s 76:45 premagala Domžale. Lea Bartelme je bila blizu trojnega dvojčka, saj je v 31 minutah zbrala 12 točk, 11 skokov in devet podaj. Blaža Čeh je v 27 minutah igre dodala 15 točk ter po dva skoka in podaji.

Konstantno dobro formo v letošnji sezoni kažeta Zala Friškovec in Eva Lisec. Resda je Sopron na domačem parketu doživel tesen poraz v derbiju proti Pecsu (59:62), zato pa je bil uspešen v EuroCupu, saj je s 75:63 ugnal Charnay Bourgogne. Na tej tekmi je Zala Friškovec prispevala 11 točk, skok in podajo v 22 minutah igre. Eva Lisec je z UMMC Ekaterinburgom dosegla dve rutinski zmagi (92:48 proti OMSK in 103:72 proti Spartaku). Obakrat je zbrala po štiri skoke in dosegla 10 oziroma šest točk.

Tudi 31 točk, 18 skokov in štirje skoki Jessice Shepard pa niso bili dovolj za novo zmago Athinaikosa. Z 99:97 je bil boljši Amyntas. Shepard je na parketu prebila vseh 40 minut, v letošnji sezoni pa se lahko pohvali s povprečjem 30,7 točk in 14,7 skokov na tekmo.

V nemškem prvenstvu se je zmage 84:82 razveselila Maruša Seničar, na Islandiji je bila znova uspešna Hana Ivanuša, ki je za zmago 97:85 prispevala 11 točk in osem skokov. Mojca Jelenc za Valencio v evroligi ni igrala, a se je kot posojena igralka izkazala za Paterno. V španski drugi ligi so s soigralkami s 74:69 ugnale Zamoro. Jelenčeva je v 26 minutah dosegla 10 točk, osem skokov in dve podaji. Lepa predstava pa je z dvojnim dvojčkom v Belgiji uspela Špeli Brecelj, ki je 10 točkam dodala 13 skokov. Kortrijk je tako tudi po njeni zaslugi s 86:55 premagal Charleroi.

Slovenske reprezentantke bodo klubske drese že kmalu zamenjale za reprezentančnega, saj jih čaka nadaljevanje kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025. Zbrale se bodo v začetku meseca ter 7. novembra gostovale na Finskem in se 10. novembra na Kodeljevem pomerile z Madžarsko.