Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

slovenija, danska, evropsko-prvenstvo Ekipa24.si

Kakšen drugi polčas! Po zaostanku z 0:1 so se ...

Odmevno odprto razmerje: Sta Jan in Tjaša še ...

ilicic kurtic Ekipa24.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

1 27.05.2024 04:38:40

Lukaaaa!!! Kakšna norišnica v Dallasu, ne boste verjeli, kaj počnejo Dončić in soigralci! (video)

Dallas je prišel do zmage tudi na tretji tekmi finala zahodne konference lige NBA.

Finale zahodne konference se je preselilo v Dallas, kjer so Luka Dončić in soigralci gostili košarkarje Minnesote. Tudi na tretji tekmi ni manjkalo drame v zaključku tekme, še enkrat več pa se je ta končala po željah navijačev Dallasa.

Mavericksi so po napeti končnici slavili s 116:107, največ točk na tekmi pa sta dosegla slovenski as in Kyrie Irving, in sicer 33. Dončić je v dobrih 41 minutah v statistiko vpisal še 7 skokov, 5 podaj, blokado in kar 5 ukradenih žog, iz igre je metal 10:20 (za tri 5:11, za dve 5:9, prosti meti 8:10), Irving pa je prav tako 33 točkam dodal še 3 skoke, 4 podaje in ukradeno žogo.

Dallas se je v manjših težavah znašel v tretji četrtini, ki jo je izgubil z osmimi točkami razlike, v obrambi pa se je še kako poznala odsotnost novinca Derecka Livelyja II. Slednji je moral po poškodbi na začetku druge četrtine zapustiti tekmo, na parket pa se ni več vrnil.

Značke: dončić, dallas