Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 05.04.2024 06:10:36

Glasno sporočilo Dallasa vsem tekmecem! To, kar so v drugem polčasu naredili Atlanti ...

Po porazu z Golden Statom so se košarkarji Dallasa vrnili v domačo dvorano in premagali Atlanto.

Zadnje tekme rednega dela lige NBA so v znamenju srditega boja za uvrstitev v končnico in v znamenju lova na čim boljše izhodišče. Zdaj je že potrjeno, da bo del izločilnih bojev tudi Luka Dončić z Dallasom, ki je v drugem delu sezone resnično strah in trepet tekmecev.

Po porazu na gostovanju z Golden Statom se je ekipa Luke Dončića hitro vrnila v zmagovite tirnice in v domači dvorani premagala Atlanto s 109:95. Tekma se je začela zelo nenavadno, saj Dončić v prvi četrtini ni dosegel niti točke, je pa zato v slabih šestih minutah prejel kar dve osebni napaki, zaradi katerih ga je Kidd potegnil na klop in se v prvi četrtini ni več vrnil. Gostje so po uvodni četrtini vodili, nato pa se je po vrnitvi Dončića na parket začel preobrat Dallasa.

Sredi tretje četrtine je bila prednost Dallasa že dvomestna (93:81),a se je Atlanta še enkrat več približala na 7 točk zaostanka. A nato se je zgodilo nekaj res nenavadnega. Preostalih šest minut tekme namreč niso zadeli niti enega koša več, edini točki je dosegel Bogdanović s prostih metov, Dallas pa je v zadnji četrtini tudi zaradi odlične obrambe prejel le 14 točk.

Kljub temu, da se niti v prvi niti v zadnji četrtini ni vpisal med strelce, je Dončić dosegel 25 točk, 12 skokov in 8 asistenc, točko več od njega je dosegel Kyrie Irving, izkazal pa se je tudi P.J. Washington z 19 točkami.

Značke: dončić, dallas