Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 14.03.2024 06:25:56

Joj, kaj se dogaja?! Dallas do nove zmage, Dončić poškodovan in predčasno iz igre! (video)

Dallas zanesljivo do nove zmage, nekaj skrbi pa povzroča poškodba Luke Dončića.

Slovenski zvezdnik severnoameriške lige NBA Luka Dončić si je ob domači zmagi svojih Dallas Mavericks proti Golden State Warriors s 109:99 poškodoval stegensko mišico. Pred odhodom s parketa je 25-letni Ljubljančan dosegel 21 točk in prispeval devet podaj.

Za zdaj ni jasno, kako dolgo bo moral zvezdnik Mavericks počivati in ali se bo lahko pridružil ekipi, ki bo odpotovala na naslednje gostovanje. Odločitev o tem naj bi padla okoli 13. ure po tamkajšnjem času oziroma okoli 19. ure po slovenskem.

Teksašani bodo že v noči na petek (3.00) igrali proti drugouvrščeni zasedbi zahodne konference Oklahoma City Thunder (45-20).

Dallas (38-28) je slavil na četrti zaporedni tekmi in ima z Denver Nuggets (46-20) najdaljši aktivni niz v ligi NBA. Kljub zmagi pa Dallas še naprej zaseda osmo mesto na zahodu.

Kiddovi varovanci niso ujeli najboljšega dne pri metu iz igre. Sredi tretje četrtine so zadeli le eno od 17 trojk, na koncu pa bili pri tem 22-odstotno uspešni (6:27).

Razliko so domači naredili na začetku zadnje četrtine, ki so jo sicer začeli s prednostjo 76:70, nato pa jo predvsem po zaslugi Kyrieja Irvinga in delnem izidu 16:2 dvignili na +18.

Slabih sedem minut pred koncem je parket zapustil Dončić, dvoboj pa po 29:35 minute končal z 21 točkami, 9 podajami in 3 skoki. Iz igre je zadel 7 od 18 metov (1:6 za tri točke).

Irving je obračun končal s 23 točkami, 10 podajami in 8 skoki. Daniel Gafford je 10 točkam dodal kar sedem blokad, iz igre pa je zadel že 33 zaporednih metov.

Pri Warriors (34-31), ki so še vedno brez poškodovanega Stephena Curryja (gleženj), je Jonathan Kuminga dosegel 27 točk.