Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 03.03.2024 21:41:15

Infarktna končnica in še bolj boleč poraz! Luka Dončić z norimi številkami, ki niso bile dovolj!

Košarkarji Dallasa v zadnjih dneh nikakor ne ujamejo prave forme. Na zadnjih petih tekmah so doživeli še četrti poraz, tokrat je bila boljša Philadelphia (116:120).

Luka Dončić in soigralci so v tekmo vstopili z impresivno serijo in povedli z 11:0, a so se hitro ohladili, na drugi strani pa je met stekel nasprotniku. Po minuti odmora je četa Nicka Nursa postregla z bliskovitim odgovorom in v treh minutah rezultat preobrnila v svojo korist.

Ob odsotnosti prvega zvezdnika ekipe Joela Embiida je bil razigran Tyrese Maxey, ki je že v uvodni četrtini Dallasu nasul kar 17 točk. Dallas se je odzval z boljšo drugo četrtino, a si je privoščil preveč napak (že v prvem polčasu 11 izgubljenih žog) in Philadelphia je na odmor odšla s prednostjo 56:51.

V vrstah gostov se je v nadaljevanju razigral še eden od glavnih zvezdnikov Tobias Harris; predvsem po njegovi zaslugi je Philadelphia v zadnjo četrtino vstopila z dvomestno prednostjo, povedla že za 18 točk, a se je Dallas v zaključku tekme vrnil mred žive. Dončić je v ključnih trenutkih prispeval nekaj nujno potrebnih točk, sledila je dramatična končnica, v kateri pa zbranost gostov ni popustila.

Uspešno izvedeni prosti mesti so bili dovolj, da je zmaga odšla v Philadelphio. Luka Dončić je tekmo končal s tretjim zaporednim trojnim dvojčkom, vpisal je 38 točk, 11 skokov in 10 podaj.