Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 08.02.2023 09:43:33

Vse boljši in boljši! Čančar navdušuje! Zakaj ga tako malo cenijo v ligi NBA?

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je ob visoki zmagi Denver Nuggets proti Minnesoti Timberwolves s 146:112 s klopi dosegel 12 točk. Goran Dragić pa je v dresu Chicago Bulls ob porazu proti Memphis Grizzlies z 89:104 dvoboj končal z eno podajo.

Denver, ki je proti Minnesoti (29-28) na 55. tekmi zabeležil 38. zmago v sezoni, je imel od samega začetka izrazito pobudo. Prvo četrtino so dobili kar z 49:19 in nato le še mirno nadzorovali potek dvoboja.

Trener Denverja Michael Malone je na parket poslal 12 igralcev iz svoje rotacije, strelsko pa se je najbolj izkazal Michael Porter s 30 točkami. Nikola Jokić je vnovič, že 19. v sezoni, vpisal trojni dvojček z 20 točkami, 16 podajami in 12 skoki v vsega 28 minutah na parketu.

Vlatko Čančar je dobro izkoristil ponujeno priložnost s klopi. V 22:04 minute je dosegel 12 točk, šest skokov ter tri podaje ob eni blokadi. Iz igre je zadel pet od osmih metov, od tega dva od petih za tri točke.

Slabše je šlo Dragiću in bikom (26-28). Memphis (33-21) je slavil s 104:89, izkušeni Slovenec pa je na parketu prebil 14:31 minute. V tem času je zgrešil vse štiri mete iz igre in v statistiko vpisal eno podajo ter eno ukradeno žogo.

Od njegovih soigralcev je 28 točk in 17 skokov dosegel Nikola Vučević, 24 točk je dodal Zach LaVine. Pri grizlijih, ki so v zadnji četrtini z delnim izidom 17:3 odločili dvoboj, se je s 34 točkami najbolj izkazal Ja Morant.

Na preostalih tekmah so Phoenix Suns (30-26) v gosteh s 116:112 ugnali Brooklyn Nets (32-22). Še tretjič zapovrstjo je v dresu mrežic več kot 40 točk dosegel Cameron Thomas, tokrat se je ustavil pri 43.

Vseeno to ni bilo dovolj proti Suns, pri katerih se je po skoraj mesecu in pol na parket vrnil Devin Booker (19 točk). Deandre Ayton je dvoboj končal s 35 točkami in 15 skoki.

Do zmage je prišel tudi New York (30-26). Knicks so s 102:98 ugnali Orlando Magic (22-33). New Orleans Pelicans (29-27) so bili s 116:107 boljši od Atlanta Hawks (27-28).

Oklahoma City Thunder (26-28) pa so na srečanju, na katerem je v dresu Los Angeles Lakers LeBron James presegel strelski mejnik v NBA z 38.390 točkami, premagali jezernike (25-30) s 133:130. Trideset točk je dosegel Shai Gilgeous-Alexander.

Značke: vlatko-čančar, nba