03.01.2023 06:07:58

Dallas je zaostajal že za 18, nato pa se je Dončić spet 'snel z verige' (video)

Luka Dončić

Dallas nadaljuje z izjemnimi predstavami.

Košarkarji Dallasa so zmagovito vstopili v leto 2023. Zmagali so še na sedmi zaporedni tekmi, tokrat so bili s 111:106 boljši od Houstona. Še posebej razveseljivo za navijače Dallasa je, da so uspeli do zmage priti po slab(š)em začetku tekme. V tretji četrtini so namreč zaostajali že za 18 točk, v prvem delu tekme jim met ni stekel, to je veljalo tudi za Luko Dončića, ki je sicer v formi življenja.

Slovenski zvezdnik je prvi polčas odigral povprečno, temu primeren je bil tudi rezultat, toda nato se je 'snel z verige' in pokazal, zakaj je trenutno morda celo najboljši košarkar v ligi NBA. Le v tretji četrtini je Dončić dosegel 19 točk in prednost Houstona zmanjšal na štiri točke. Houston je sicer 6 minut pred koncem povedel s 100:93, a je Luka odgovoril s svojo prvo trojko na tekmi, nato je za tri ob prekršku zadel še Wood in uspešno izvedel prosti met. Dončić je bil v ključnih trenutkih nezgrešljiv s prostih metov in Dallas popeljal do sedme zaporedne zmage. Tekmo je zaključil pri 39 točkah, 12 skokih in 8 asistencah.