Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

5 30.12.2022 06:38:29

Ta fant ni s tega planeta! Neverjetno, kaj je spet uspelo Luki Dončiću (video)

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Houston Rockets s 129:114 za peto zmago v nizu.

Luka Dončić je za zmagovito zasedbo dosegel trojni dvojček s 35 točkami, 13 podajami in 12 skoki v 34 minutah ter bil najboljši igralec dvoboja. Dončić je dosegel drugič v sezoni trojna dvojčka v nizu, dva večera prej je imel zgodovinski mejnik v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, ko je proti New York Knicks zbral 60 točk, 21 skokov in 10 podaj.

Slovenski zvezdnik je po tisti zgodovinski predstavi tudi tokrat poskrbel za pravi šov. Že po treh četrtinah je Dallas, ki je v domači dvorani res navduševal od začetka tekme, je postalo jasno, da razigrani domačini ne bodo zapravili visokega vodstva (99:79). Še pred zadnjimi 12 minutami pa je Dončić dosegel novega trojnega dvojčka, imel je 32 točk, 12 skokov in 13 asistenco. Nato ga je Kidd v igri pustil še nekaj minut zadnje četrtine, Dončić pa si je nato preostanek tekme ogledal s klopi.

Za Dallas je bila to peta zaporedna zmaga, z njo se je povzpel na peto mesto zahodne konference.

Značke: košarka, nba