Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

0 26.12.2022 09:02:03

Božične tekme štejejo več: Poglejte, kako je Dončić razbil Lakerse! (video)

Luka Dončić je blestel proti Los Angeles Lakersom.

Košarkarji Dallasa so na božični dan razbili Los Angeles Lakerse. Pravzaprav je bila dovolj že ena četrtina, da so prišli do zanesljive zmage. Dallas je tretjo četrtino dobil z neverjetnih 51:21, potem ko je ob polčasu zaostajal za enajst točk. 51 točk v eni četrtini je rekord božičnih tekem in tudi rekord v doseženih točkah v eni četrtini v letošnji sezoni Lige NBA. Golden State in Orlando sta dosegla po 50 točk.

Prvi mož Dallasa je bil znova Luka Dončić, ki je imel sicer do polčasa zgolj 10 točk na svojem kontu. Obramba Lakersov ga je konstantno podvajala, njegovi soigralci pa niso zadevali odprtih metov, ki jim jih je Dončić pripravil. V tretji četrtini se je to popravilo in Dallas je Lakerse enostavno razbil.

Luka je tekmo končal z 32 točkami, ob tem pa dodal še 9 asistenc in 9 skokov. Njegove najlepše poteze si lahko ogledate v priloženem videoposnetku.