Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

11 20.10.2022 06:45:11

Še nikoli toliko! Izjemni Dončić razred zase, zaključek tekme pa ... Joj, kaj so naredili! (video)

Košarkarji Dallas Mavericks so s porazom začeli novo sezono severnoameriške lige NBA. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je ob porazu proti Phoenix Suns s 105:107 dosegel 35 točk.

Dallas je na prvi tekmi v sezoni v prvem polčasu vodil tudi za 21 točk, v zadnji četrtini pa za 15, a kljub temu vknjižil poraz proti ekipi, ki so jo minulem tekmovalnem obdobju v končnici, natančneje v konferenčnem polfinalu, ugnali po sedmih tekmah.

Dončić je dvoboj začel zelo vroč in dosegel šest od prvih točk sedmih točk Dallasa, prvo četrtino pa končal s 13 točkami. Mavericks so nadaljevali z učinkovito igro in vodili tudi za 21 točk, polčas pa dobili z 62:45.

V nadaljevanju je prednost Dallasa kopnela. Domačini so se minuto pred koncem tretje četrtine približali na vsega točko (77:76), a je po zaslugi Christiana Wooda prednost znova narasla na +15. Lani najboljše moštvo rednega dela sezone se ni predalo in se pet minut pred koncem približalo na vsega tri točke po delnem izidu 7:0.

Slovenski as je 27 od skupno 35 točk dosegel do sredine tretje četrtine, kasneje pa se mu je met ustavil. Do novih točk je prišel šele po košu in prostem metu štiri minute pred koncem in presegel mejo 30 točk. Phoenix je prvič po prvi četrtini povedel tri minute pred koncem dvoboja in po zaslugi dobre obrambe ter Damiona Leeja v samem zaključku prišel do +5 s 105:100.

Dončić je zaradi nešportne poteze ob metu žoge dobil tehnično napako, a sam s prostima metoma ter uspešnim napadom in zadetim prostim metom zaradi prekrška izenačil na 105:105. Zahteven met je deset sekund pred koncem zadel Lee, na drugi strani pa je trojko za zmago zgrešil Dončić ter z Dallasom vpisal poraz na uvodni tekmi sezone.

Ljubljančan je dvoboj zaključil s 35 točkami, devetimi skoki ter šestimi asistencami ob 36:40 minute na parketu. Ukradel je eno žogo, jih izgubil pet, a zadel 13 od 13 prostih metov, kar je največ brez zgrešenega meta v karieri. Iz igre je zadel deset od 23 metov, od tega dva od desetih za tri točke.

Značke: dallas, dončić