Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 03.06.2021 06:49:35

LUUUKAAA MAGIC!!! Glejte, kaj je po DONČIĆEVEM norem šovu uspelo DALLASU! (video)

Dallas je prekinil črno serijo in je zmago oddaljen od uvrstitve v 2. krog končnice.

Košarkarji Dallas Mavericks so na peti tekmi dvoboja prvega kroga končnice proti Los Angeles Clippers v gosteh v Staples Centru dosegli pomembno zmago s 105:100. Ta jim je v boju na štiri zmage prinesla prednost 3:2. Slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je že po treh četrtinah nabral 40 točk, je tekmo končal pri 42 točkah, osmih skokih in 14 podajah.

Slovenski košarkarski zvezdnik je dal že na začetku tekme vedeti, da z njim ne bo šale in da je njegovo zdravstveno stanje veliko boljše, pa čeprav je tudi tokrat nastopil polepljen s kineziološkimi trakovi. Že v prvi četrtini je dosegel 19 točk, od tega je na začetku tekme dosegel pet trojk iz petih poskusov, ob polčasu pa je imel ob svojem imenu že 27 točk.

Pred zadnjo četrtino si je Dallas priigral 14 točk prednosti (89:75), od tega je Dončić dosegel kar 40 točk in zdelo se je, da bo lahko Slovenec zadnjo četrtino mirno spremljal s klopi ter si nekoliko odpočil, a je začela prednost hitro kopneti in Dončić je moral spet v igro. Po številnih napakah na obeh straneh so se Clippersi celo uspeli približati na 2, vendar je Dallas v zadnjih trenutkih tekme prišel do zmage s 105:100.

Značke: luka-dončić, dallas, nba