crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 29.05.2021 07:34:41

Kaj je uspelo Luki DONČIĆU! Ta MEJNIK je preprosto NOR!! Da bi temu ... (video)

Košarkarji Dallas Mavericks so v letošnji končnici lige NBA prvič igrali v domači dvorani.

A ravno v tej pa doživeli prvi poraz. Na tretji tekmi prvega kroga končnice so bili boljši košarkarji Los Angeles Clippers, ki so slavili s 118:108 in zaostanek zmanjšali na 1:2 v zmagah.

Najboljši posameznik na tekmi je bil Luka Dončić s 44 točkami. Na parketu je preživel 39 minut in v tem času vpisal še devet skokov in devet podaj. Dončić je s 44 točkami dosegel svoj najboljši točkovni izkupiček v končnicah lige NBA.

Le 12. februarja letos proti New Orleansu je dosegel več točk v Ligi NBA (46).

Že v prvem polčasu je sicer Luka dosegel 26 točk, škoda le, da njegovemu vzoru niso sledili njegovi soigralci.

Najboljši pri gostujoči zasedbi iz Los Angelesa je bil Kawhi Leonard s 36 točkami, Paul George je dodal 29 točk.

Dallas je končnico odprl z dvema zmagama, ki jih je dosegel v gosteh pri Clippers. Tudi četrta tekma prvega kroga končnice bo v Dallasu. V naslednji krog bojev za prvaka lige NBA bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.

Atlanta je na tretji tekmi prvega kroga končnice v vzhodni konferenci premagala New York s 105:94 in zdaj vodi z 2:1 v zmagah.

Košarkarji Bostona so dobili tretjo tekmo končnice s 125:119 in so zmanjšali zaostanek za Brooklynom, ki vodi z 2:1 v zmagah. Za Boston je Jayson Tatum dosegel 50 točk.