Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

2 10.05.2021 07:17:54

Nov ŠOK za Luko DONČIĆA! Slovenec je bil (pre)strogo IZKLJUČEN, ker je ... To morate videti! (video)

Luka Dončić je predčasno končal tekmo.

Košarkarji Dallas Mavericks, za katere igra tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so dosegli 40. zmago v sezoni severnoameriške lige NBA. Premagali so Cleveland Cavaliers v gosteh s 124:97 in so vse bližje neposredni uvrstitvi v končnico. Telički niso imeli pretiranih težav s Clevelandom (21-47), ki še naprej zaseda mesto povsem pri dnu vzhodne konference. Že ob polčasu so Dončić in soigralci vodili za 11 točk, v tretji četrtini pa prednost povišali na 26 in razrešili vprašanje o zmagovalcu. Dončić je v samo 21:37 minute na parketu dosegel 15 točk (iz igre 5:11) in dodal po pet podaj in skokov ter vknjižil dve ukradeni žogi. Najboljši strelec Dallasa je bil Tim Hardaway mlajši s 25 točkami, Josh Richardson pa jih je dodal 20. Pri domačih se je pri 24 točkah ustavil Collin Sexton.

Je pa Dončić doživel pravi šok, ko so ga sodniki že na začetku tretje četrtine izključili zaradi nešportne osebne napake. Po dolgem pregledovanju posnetkov so se delivci pravice odločili, da si je Dončić prislužil neposredno izključitev, ker je udaril in odrinil Collina Sextona. Slovenski zvezdnik je ob tej odločitvi le debelo pogledal, ni mogel verjeti odločitvi, da je bil pri odrivanju pretirano grob.

Mavericks imajo po 40. zmagi v sezoni ob 28 porazih na petem mestu zmago prednosti pred Portlandom (39-29) in dve naskoka pred Los Angeles Lakers (38-30), ki so ponoči ugnali drugo najboljše moštvo zahodne konference Phoenix Suns (48-20) s 123:110.

Do konca morajo vse tri ekipe v boju za peto in šesto mesto odigrati še štiri tekme. Dallas ima zaradi boljšega medsebojnega izkupička prednost pred Lakers, a je v tem pogledu slabši kot Portland. Če bi vse ekipe redni del končale z enakim izkupičkom, bi bil v prednosti Dallas zaradi zmage v jugozahodni diviziji.

Značke: luka-dončić, dallas