Gruzijec peš bežal pred policisti

1 12.04.2021 07:17:24

Kakšna NEUMNOST! Navijači so ogorčeni nad NAPAKO trenerja DALLASA, Dončić se je le držal za glavo ... (video)

Dallas je v zadnjih sekundah tekme ostal brez zmage.

Luka Dončić je z Dallasom doživel enega od najbolj bridkih porazov v letošnji sezoni. Pol sekunde pred konce so s 117:119 klonili pred San Antoniom, ko je zmago zapečatil DeMar DeRozan. Dončić je sicer po njegovem košu še poskušal z metom s polovice igrišča, a je bil njegov poskus daleč od uspeha; skupno je slovenski zvezdnik, ki je sicer zbral 29 točk, z razdalje zadel le dva od osmih metov.

DeRozan pa je poleg odločilnega koša kar 27 od svojih skupno 33 točk dosegel v drugem polčasu in pomagal ostrogam do prve zmage po petih zaporednih porazih. Ekipi sta se sicer 12-krat izmenjali v vodstvu, desetič sta bili po košu Dončića izenačeni 19 sekund pred koncem.

"Zelo sem razočaran," je dejal Dončić po porazu in dodal: "To je vse, kar lahko rečem." Velik delež krivde je pripadel tudi trenerju Ricku Carlisleju, ki je priznal svojo napako ob koncu tekme. Ne le, da je Dončiću v najbolj napeti četrtini namenil zelo malo igralnega časa, hkrati v zadnjem napadu, ko je zadel DeRozan ni poskrbel, da bi najboljšega igralca San Antonia podvajali. "Očitno bi ga morali podvajati. V minuti odmora smo se pogovarjali o tem, vendar smo se odločili, da ga ne bomo. To je bilo odvisno od mene," je priznal Carlisle.

Značke: luka-dončić, dallas