5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

3 15.03.2021 07:09:56

BOMBA IZ ZDA! Dragić na pragu selitve?! Govorice zatresle ligo, Slovenca bi radi zamenjali za ...

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA zabeležili še četrto zaporedno zmago in se prebili na četrto mesto vzhodne konference. V gosteh so ugnali Orlando s 102:97. Tokrat slovenski zvezdnik Goran Dragić ob treh doseženih točkah ni bil strelsko razpoložen, je pa prispeval osem podaj ob tesni zmagi proti floridskim tekmecem.

Na parketu je Ljubljančan prebil 24:24 minute, iz igre pa je zadel eno trojko iz osmih poskusov, skupaj je proti košu vrgel 11 žog. V statistiko je vpisal še osem asistenc in štiri skoke.

Miami je dvoboj nekoliko bolje začel, a se Orlando na krilih črnogorskega centra Nikole Vučevića ni dal. Prvič so domači na tekmi povedli na začetku tretje četrtine. V tesnem boju s številnimi menjavami vodstva pa je Miami v zadnjih sedmih minutah strnil vrste in nadoknadil šest točk zaostanka.

Piko na i je po dveh zgrešenih metih Orlanda za izenačenje v zadnjih sekundah z ukradeno žogo in polaganjem postavil Jimmy Butler. Miami je na zadnjih 11 tekmah dosegel deset zmag, z razmerjem 21-18 pa so po slabšem začetku sezone trenutno četrti na vzhodu, medtem ko Orlando ostaja druga najslabša ekipa vzhoda (13-26).

Pri domačih je 38 točk, deset skokov in šest podaj prispeval Vučević, 31 točk pa je dodal Terrence Ross. Pri Miamiju sta bila najbolj razpoložena Butler z 29 točkami, sedmimi skoki in devetimi podajami ter Tyler Herro z 22 točkami.