V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

maribor Ekipa24.si

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

1 16.01.2021 04:10:37

Oslabljeni Dallas izgubil v dramatični končnici z Milwaukeejem, Dončiću je do super dosežka ZMANJKAL SKOK

Dallas je tekmo z Milwaukeejem izgubil po tesni končnici (112:109), tako je prekinil serijo štirih zaporednih zmag.

Dallas, ki je do te tekme nanizal štiri zaporedne zmage, je še vedno oslabljen, Milwaukeeju se je tako zoperstavil brez Josha Richardsona, Doriana Finney-Smitha, Jalena Brunsona, Maxija Kleberja in Dwighta Powella - bodisi zaradi okužb s koronavirusom bodisi zaradi bližnjega stika z okuženimi. A glavni mož ekipe igra, in to je za trenerja Mavericksov Ricka Carlisla najpomembneje. Vse oči so bile tudi ta večer uprte v Luko Dončića, ki je nedavno vendarle dočakal vrnitev Kristapsa Porzingisa, s katerim naj bi tvorila udarni dvojec ekipe.

A tokrat je pri gostih iz Teksasa zablestel Tim Hardaway Jr., ki je bil do zaključka tekme najboljši strelec svojega moštva, potem pa je seveda žogo v svoje roke vzel Dončić. Prvih pet metov za tri točke je zgrešil, je sredi zadnje četrtine, ko se je rezultat lomil, zadel svojo prvo trojko. Tri minute pred koncem je Dallas po dolgem času spet prišel v vodstvo (104:103) in drama se je lahko začela.

doncic re

A vse upe gostov je z dvema zaporednima trojkama pokopal Khris Middleton (skupaj 25 točk). Po minuti odmora je imel Dallas pri zaostanku za štiri točke izjemno pomemben napad, ki ga je s prodorom pod obroč uspešno zaključil - jasno, Dončić. Vendar ni bilo dovolj, dve točki sta še vedno zmanjkali, zadnji meti gostov (tudi Slovenca) pa so bili nenatančni.

Najboljši strelec tekme je bil Giannis Antetokounmpo, ki je za zmagovalno ekipo dosegel 31 točk, ob tem pa dodal še devet skokov in asistenco. Pri poražencih je bil najboljši Dončić, ki je dosegel 28 točk (met iz igre 11:12, za tri 1:6, prosti meti 3:7), devet skokov in 13 podaj. Torej, skok premalo za novega trojnega dvojčka. Hardaway Jr. je dosegel 22 točk, Porzingis pa 15.

Bucksi so Maverickse premagali po štirih zaporednih porazih na zadnjih medsebojnih tekmah, obenem so niz nepremaganosti podaljšali na štiri tekme.