Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.08.2020 22:14:49

Dragić in soigralci so v drugem polčasu RAZBILI Čančarjev Denver

Košarkarji Miami Heat so v prvi tekmi nadaljevanja rednega dela lige NBA zanesljivo premagali Denver Nuggets s 125:105, za zmagovalce je 13 točk dosegel Goran Dragić, medtem ko Vlatko Čančar v Orlandu zaradi poškodbe še ne more pomagati Denverju.

Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu, ki ga je vročica dobila kar z 69:48, potem ko so po prvem polčasu zaostajali za točko.

Dragić je bil predvsem v drugem polčasu uspešen v prodorih, ki so jih visoki košarkarji Nuggets ustavljali z osebnimi napakami. Ljubljančan je zadel devet od desetih prostih metov. Na tekmi je v slabih 24 minutah prispeval še pet podaj, dva skoka, dve ukradeni žogi ter eno blokado, iz igre pa je metal 29-odstotno (2:7, 0:3 za tri).

Najboljša strelca Miamija sta bila Bam Adebayo in Jimmy Butler, ki sta dosegla 22 točk, izkazal se je še Kelly Olynyk, ki je v zadnji tretjini s štirimi trojkami prispeval svoj delež k zmagi proti Denverju. Pri slednjih sta bila najbolj učinkovita Srb Nikola Jokić in Jerami Grant, ki sta se ustavila pri 19 točkah.

Denver kljub porazu ostaja na tretjem mestu zahodne konference s 43 zmagami in 23 porazi. Na vrhu zahoda so Los Angeles Lakers (50-14). Miami je z zmago izboljšal svoj izkupiček, a z 42 zmagami in 24 porazi ostajajo na četrtem mestu, zmago za tretjim Bostonom (43-22). Na vrhu vzhoda je najboljše moštvo lige Milwaukee Bucks (54-12).

Drevi je na sporedu še tekma med Oklahoma City Thunder in Utah Jazz, v noči na nedeljo pa bodo odigrani še trije obračuni: Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans, Indiana Pacers - Philadelphia 76ers in Toronto Raptors - Los Angeles Lakers.