jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 07.03.2020 06:38:51

Dallas MOČNO in SUVERENO do zmage nad Grizliji! (VIDEO)

Kakšna premoč, kakšna lahkota. Dallas Mavericks so ugnali Memphis Grizllies z rezultatom 121 : 96!

Luka Dončić je s svojim moštvom Dallas Mavericks zabeležil že 39 zmago v sezoni.

Tokrat so se dobesedno znesli nad to pot skromnimi Grizliji iz Memphisa. Od vstopa v tekmo do dobljene prve četrtine so domačini nakazali, da gostje, ki so nastopili brez Jarena Jacksona, ne bodo prevelik trn v peti to noč. Razlika ob polčasu je znašala 12 točk, še ni nakazovala vse suverenosti domačinov, ki je sledila v naslednji četrtini, ko so le ti začeli leteti po parketu in 3/4 dobili z 34 : 16. Prednost je narasla na neulovljivih 30 točk. Povratek gostov se je na tej točki zdel nemogoč.

Luka je za siguren položaj še pričel zadnjo četrtino in ob svoji zadnji potezi na noge dvignil vso dvorano, ko je elegantno preigral nasprotnika in mnogim  v dvorani je zastal dih.

Slovenski zvezdnik je tekmo zaključil ob izkupičku 21 točk, 4 skokih in 6 asistencah ob sicer skromnem metu v 30 minutah, ki jih je preživel na parketu.

Še nekoliko bolje je šlo njegovemu klubskemu kolegu Kristapsu Porzingisu, ki je vpisal dvojnega dvojčka s 26 točkami in 11 skoki.

Na drugi strani se gostje tudi posamično ne morejo proslaviti. Še najbolj je izstopal Josh Jackson, ki je vstopil iz klopi in dosegel 16 točk.

Dallas ostaja na mestih, ki vodijo v končnico. Na zahodu držijo sedmo pozicijo s porazom več od šesto uvrščene ekipe Oklahoma City Thunder.

Naslednja tekma Maverickse čaka v noči iz nedelje na ponedeljek, ko bodo moči križali z igralci Indiane Pacers.

Značke: doncic, dallas, nba