poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 11.02.2020 07:53:23

Lahko si oddahnejo: Goran Dragić je z Miamijem prekinil črno serijo

Miami Heat, za katere igra Goran Dragić, so brez težav premagali Golden State Warriors s 113:101, Denver pa je brez pomoči Vlatka Čančarja premagal San Antonio s 127:120.

Vročica je z zmago proti lanskim finalistom prekinila niz treh zaporednih porazov na gostujoči seriji tekem, na kateri jih čaka še sredin obračun z Utahom. Po neuspehih proti Los Angeles Clippers, Sacramentu in Portlandu so tokrat padli košarkarji iz San Francisca, ki po 54 odigranih tekmah ostajajo na dnu zahodne konference z 12 zmagami.

Miami je že v prvem polčasu postavil stvari na svoje mesto, vodil za 19 točk, obračun pa so nato v drugem delu mirno pripeljali do konca. Poleg Jimmyja Butlerja (21 točk, deset skokov) se je najbolj izkazal Jae Crowder (21 točk, osem skokov), ki je moštvo okrepil zadnji dan prestopne tržnice iz Memphisa. Goran Dragić je za vročico, ki ostaja na četrtem mestu vzhodne konference (35-18) v 29 minutah dosegel 15 točk in šest podaj.

Za Miami je drugič zaigral Andre Iguodala, ki se je vrnil v kraj, kjer je pustil najboljša leta. Izkušenemu 36-letniku, ki je v sezoni 2014/15 osvojil naziv najkoristnejšega košarkarja finala lige NBA, so se poklonili s posebno, krajšo slovesnostjo pred obračunom, na kateri je spregovoril Klay Thompson, poškodovani zvezdnik bojevnikov.

Za Denver Nuggets ob zmagi s 127:120 proti San Antoniu znova ni zaigral Vlatko Čančar, ki na tesnih obračunih ne dobiva priložnosti. Njegovo moštvo sicer po zaslugi Jamala Murrayja (26 točk), Paula Millsapa (22 točk) in Nikole Jokića (19 točk, 13 podaj) ostaja na drugem mestu razpredelnice na zahodu (38-16), dve zmagi za Los Angeles Lakers (40-12), ki so v domačem Staples Centru zanesljivo ugnali Phoenix Suns s 125:100.

Na vrhu celotne lige NBA še naprej vztraja Milwaukee (46-7), ki je brez svojega najboljšega košarkarja Giannisa Antetokounmpa ugnal Sacramento s 123:111 ter s tem dosegel še 14. zmago na zadnjih 15 obračunih. Še nekoliko bolje pa gre v tem pogledu Torontu (40-14), ki je dosegel še 15. zaporedno zmago, za katero so ugnali Minnesoto s 137:126.

V igri za nastop v končnici v vzhodni konferenci ostajata tudi sedmi Brooklyn Nets (24-28) in osmi Orlando Magic (23-31) z zmagama proti Indiani s 106:105 oziroma Atlanti s 135:126.