Sanacija poplav je zlata jama za izbrance: dobili ...

Takšnega kaosa, kot je danes na RTV Slovenija, ni...

To je lepo dekle Benjamina Šeška

Celje Ekipa24.si

Razkrivamo: Naslednja okrepitev Celjanov je tukaj!...

2 31.01.2020 08:53:15

NORO! Poglejte, kaj je LIGA NBA naredila z Dončićevo ALL-STAR TEKMO! Zaradi Kobeja bo ...

Velikanska, neverjetna sprememba v sitemu igranja tekme vseh zvezd.

Liga NBA se je odločila, da bo tekmo All-Star ultimativno posvetila tragično umrli legendi Kobeju Bryantu. Namesto velike zabave bomo v Chicagu 16. februarja razumljivo videli povsem drugačen dogodek, žrtvam šokantne helikopterske nesreče pa bo posvečena tudi sama tekma. Videli bomo povsem nov koncept, povsem novo obliko obračuna, ki bi ultimativni poklon Bryantu dal predvsem v zelo posebni, edinstveni zadnji četrtini.

Vsaka četrtina bo nekakšna mini tekma, dolga 12 minut, ki bo v prvi vrsti namenjena zbiranju denarja za razne dobrodelne ustanove. Po treh četrtinah bodo izide teh posameznih mini tekem sešteli in dobili rezultat, iz katerega pa bo nato izhajala igra za končnega zmagovalca obračuna. Vendar pa tega ne bomo dobili na način, kot ste vajeni, saj bodo ure v zadnji četrtini ugasnjene. Edini cilj bo za 24 točk (torej v počastitev Bryantove številke 24) preseči tako imenovani ciljni rezultat

Naj vam pojasnimo, kaj pomeni ciljni rezultat. Če bo ekipa A na primer proti ekipi B vodila 100:90, bo ciljni rezultat 124. Vodilna ekipa po treh četrtinah bo torej za zmago potrebovala Bryantovih 24 točk, medtem ko bo ekipa v zaostanku potrebovala 24 točk plus toliko, za kolikor je zaostajala. Kdor bo prvi prišel do ciljnega rezultata, bo avtomatsko zmagal. Malce zapleteno, a vendarle razumljivo in predvsem zelo domiselno. Kar si Bryant tudi zasluži.