20.02.2016 08:10:56

Dvojni dvojček Dragića (video)

Košarkarji Miamija so v ligi NBA v gosteh premagali Atlanto s 115:111. Goran Dragić je v 33 minutah zbral 17 točk, 10 podaj in pet skokov.

Drugi Slovenec pri vročici Beno Udrih je v petnajstih minutah dosegel po tri točke in podaje.

Čeprav so igrali brez prvih zvezdnikov Dwyana Wada, Chrisa Bosha in tudi kaznovanega Hassana Whitesida, so se igralci Miamija prebili na četrto mesto v vzhodni konferenci. Največji delež pri tem je imel Luol Deng, ki je s 30 točkami dosegel svoj rekord sezone, dodal je še 11 skokov, Josh McRobert pa je prav tako poskrbel za svoj strelski dosežek sezone z 19 točkami, temu je dodal še deset podaj.

"Z lahkoto bi se lahko izgovorili na manjkajoče igralce. Če bi izgubili, bi lahko to imeli za razlog. Toda ne, šli smo na parket odločno in bili borbeni," je dejal Deng.

Manj uspešni so bili kratkohlačniki iz New Yorka Saše Vujačića, ki so v gosteh izgubili proti Brooklynu z 98:109. Vujačić ni igral, pri zmagovalcih pa je Brook Lopez dosegel 33 točk.

Posebno pozornost pa je požel dvoboj Portlanda in najboljše ekipe v ligi Golden Stata. Ta je doživel peti poraz v sezoni, saj ga je Portland, ki je slavil devetič na zadnjih desetih tekmah, ugnal s 137:105. Posebej razpoložen je bil Damian Lillard, ki je z 51 točkami dosegel rekord kariere. Tem je dodal še sedem podaj in šest ukradenih žog. Pri gostih je Stephen Curry dosegel 31 točk.

"Občutek je fenomenalen. Posebej zaradi tega, ker mi je to uspelo proti najboljši ekipi v ligi. Petdeset točk nisem dosegel že od začetka srednje šole," je pojasnil Lillard, ki je tako kot tokratni tekmec iz Oaklanda.

Izidi:
Brooklyn - New York 109:98
(Saša Vujačić ni igral za Knicks)
Atlanta - Miami 111:115
(Goran Dragić 33 minut, 17 točk, 10 podaj, 5 skokov za Heat)
(Beno Udrih 15 minut, 3 točk, 3 podaje za Heat)
Orlando - Dallas 110:104 Washington - Detroit 98:86 Chicago - Toronto 116:106 Memphis - Minnesota 109:104 New Orleans - Philadelphia 121:114 Oklahoma City - Indiana 98:101 Milwaukee - Charlotte 95:98 Phoenix - Houston 100:116 Portland - Golden State 137:105 Sacramento - Denver 116:110 Utah - Boston 111:93 LA Lakers - San Antonio 113:119