STA/ku
STA/ku
22.01.2015 08:26:01

"Slovenski" ekipi vnovič zmagali (video)

Košarkarji Phoenix Suns so proti Portlandu zabeležili sedmo zaporedno zmago na svojem parketu.

Izstopala sta Eric Bledsoe, ki je s 33 točkami vknjižil osebni rekord sezone, in Isaiah Thomas, ki je dodal 27 točk. Goran Dragić je bil s 16 doseženimi točkami tretji strelec ekipe. Njegovega brata Zorana ni bilo v postavi.

Phoenix je v drugem polčasu zapravil kar 25 točk naskoka in je zmago rešil šele v zaključku tekme z delnim izidom 13:3. Na roko mu je šlo tudi dejstvo, da je Portland peto tekmo nastopil brez prvega zvezdnika LaMarcusa Aldridgea, brez katerega je očitno brez možnosti za zmago. Tako Bledsoe kot Thomas sta postavila osebni rekord sezone, Goran Dragić pa je bil iz igre skoraj polovično uspešen (7:15).

Dobre predstave so lepa spodbuda za Phoenix, ki bo v nizu odigral osem domačih tekem. Prve štiri je opravil z odliko, naslednje štiri pa ga čakajo do 30. januarja. Trenutno je na osmem mestu Zahoda, pred devetouvrščeno Oklahomo pa ima štiri zmage prednosti.

Zmagal je tudi Memphis. Tridesetič v sezoni. Beno Udrih je v 18 minutah igre dosegel šest točk. Najboljši je bil spet Marc Gasol s 26 točkami, Zach Randolph pa jih je zbral 19. Memphis je na tretjem mestu na Zahodu, do vodilnega Golden Stata ga ločijo štiri zmage, drugouvrščeni Portland pa ima le zmago več.

Najbolj vroča ekipe lige je trenutno Atlanta, ki je zabeležila 14. zaporedno zmago. S 110:91 je premagala Indiano, izkupiček 35-8 ter prvo mesto na Vzhodu pa sta trenerju Miku Budenholderju prinesla mesto na tekmi All Stars, ki bo sredi februarja v New Yorku. Atlanta je s štirinajsto zmago izenačila najboljši niz v zgodovini kluba iz sezone 1993/94.

Tudi Golden State je blizu podobnega rekorda. Z zmago proti Houstonu je zabeležil 17. zaporedno zmago doma, kar je prav tako izenačenje klubskega rekorda.

Večer je prinesel tudi obračun najslabših ekip v ligi. Philadelphia (8-34) je gostila New York (7-36), ki je slavil z 98:91.