To je bilo sploh prvo odličje za zvezdnika Giannisa Antetokounmpa. Po razočaranju zaradi poraza v polfinalu s Turčijo je bila zmaga v tekmi za tretje mesto proti Finski trenutek odrešitve. Kolajna je vendarle kolajna.
A trenutki sreče so se spremenili v trenutke groze. Družina zvezdnika lige NBA se je soočila z grožnjami najhujše vrste. "Pobili bomo celotno družino. V strahu boste, kamorkoli boste šli," se je glasilo sporočilo, usmerjeno proti Giannisu, njegovi ženi in štirim otrokom.
Mariah Riddlesprigge, Giannisova žena, je na družbenem omrežju razkrila podrobnosti o grozi, s katero je imela družina opravka ob koncu EuroBasketa. Turški navijač se je spravil tudi na otroke, Mariah pa je želela sporočiti: "Ker me želite kontaktirati zasebno, bom javno povedala celemu svetu, kdo ste. Vsem turškim navijačem čestitam za kolajno, imate neverjetno ekipo! Ampak, obenem vam sporočam, da takšno vedenje ni dopustno. Upam, da so tisti, ki objavljajo sovražne komentarje in pošiljajo nagnusna sporočila moji družini, ponosni nase."
Po zmagi na tekmi za tretje mesto je Giannis na instagramu objavil proslavljanje ekipe, a pod njo so se zvrstili številni komentarji turških navijačev, ki so objavljali turško zastavico. Grški zvezdnik je postal frustiran in zapisal, naj zaboga odmaknjene te kur*eve turške zastave.
Turški mediji so njegov izbruh označili kot preklinjanje zastave, državnega simbola. Jasno, sledilo je ogorčenje turških navijačev in še bolj se je zaiskrilo. Napetost se je stopnjevala.
Vrhunec so bile grožnje s smrtjo, ki so bile za Mariah še posebej boleče, saj so bile namenjene tudi njunim otrokom.
Vroče med Grki in Turki je bilo že ob medsebojnem polfinalnim dvobojem. Olje na ogenj je prilil turški zvezdnik Alperen Šengün, ki je izjavil, da je bila Giannisova slaba igra ključna za turško zmago. Grk je na tej tekmi res močno zaostal za svojim povprečjem in odigral eno slabših tekem v grškem dresu.

pl
Grožnje med EuroBasketom: Pobili bomo celotno družino, v strahu boste

Profimedia
Grčija je na pravkar končanem evropskem prvenstvu osvojila bronasto kolajno.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke